C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > C# / .NET > Sık Sorulan Sorular
  New Posts New Posts RSS Feed - Sık Sorulan Sorular
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Topic ClosedSık Sorulan Sorular

Post Reply Post Reply

Author
Admin Group
Admin Group

Status: Offline
Direct Link To This Post Topic: Sık Sorulan Sorular
    Posted: 27 Şubat 2007 at 22:12
Merhaba arkadaşlar. Forumdaki arkadaşlarımızdan gelen öneriler dahilinde C# , Visual C# ve Asp.Net içerisinde "Sık Sorulan Sorular" isimli birer başlık açtık. Bu başlıkların amacı, forumumuzda devamlı olarak sorulan soruların cevaplarına üye arkadaşlarımızın daha kolay ulaşabilmesi. Bir de devamlı aynı sorularla topic kirlenmesinin önüne geçilmesi. "Sık Sorulan Sorular" başlığında üye arkadaşlarımız başlık açamayacak, sadece açılan topic lerde sorularını sorabilecek veya cevaplarını verebilecekler. Açılmasını istediğiniz topic leri bana veya mirbeg arkadaşımıza özel mesaj yoluyla iletebilirsiniz. Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz. İyi çalışmalar...
"Aslanlar kendi tarihini yazana kadar tarih avcıların kahramanlıklarıyla dolu olacaktır."Afrika Atasözü
Timur Eroğlu
Back to Top
onura View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direct Link To This Post Posted: 27 Şubat 2007 at 22:19
Yararlı olacaktır. Herkes hem fikirdi bu konuda.
Back to Top
sa_keles View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direct Link To This Post Posted: 27 Şubat 2007 at 22:42
sık sorulanlar başlığın mutlaka faydalı olacaktır ama o başlıklara mesaj atılmasına izin verirsek her yeni gelen aynı konu hakkında yeni birşey sorabilir ona karşılık cevaplar gelir... sonunda bu başlıklar altında net bilgiye ulaşmak zor olur sankim :) yani bazen konular görüyorum 20-30 sayfadan oluşuyor bu kadar sayfanın arasından aranan bilgiye ulaşılması bir işkence olabilir. mesela şöyle birşey olsa konu başlığı gridview. altındaki mesajlarda gridviewda nasıl bilgi görüntülenir,bir hücrenin içeriği nasıl alınır. daha sonra bir üye geldi grid hücrelerinin renklendirilmesini arıyo bizim konu başlığımız altında cevabını bulamadı yeni bir başlık açsın. sorusuna net bir cevap geldiği zamanda bu net cevap bizim başlığımıza taşınsın :) nasıl olurdu :)
ya böylede aslında makale niteliği kazanır soru :P ama yukarda yazdığım bazen yaşadığım ve rahatsız olduğum bir problem hatta çoğunda bu kadar çok sayfa görünce bakmaktan vazgeçiyorum
çok uzun oldu dimi :P

düzenleme : belkide hepsi için sss da ayrı başlık olması daha iyidir. yani veri görüntülemek,hücrenin içeriğini almak ve hücre renklendirimek için farklı başlıklar tamam vazgeçtim düşündükçe kafam karışıyo :P

Edited by sa_keles - 27 Şubat 2007 at 22:48
www.sadullahkeles.com
"Open up your heart and let the sun shine in"
Back to Top
mirbeg View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Direct Link To This Post Posted: 27 Şubat 2007 at 22:47
Sık Sorular altında sadece Senior Member Konu Açabilir onlarda neyin nerde açılaçağını bilen arkadaşlar diğer arkadaşlar bu bölümde  başlık açma  yetkileri olmayacak ..
Back to Top
sa_keles View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direct Link To This Post Posted: 27 Şubat 2007 at 22:52
mirbeg kastettiğim şey açılan başlıklar altına mesaj atılabilmesi olayıydı. biz sık sorulan sorular a başlığımızı açtık diyelim database e bağlanma konu başlığı eğer bu başlık altına mesaj yazma izni olursa mesaj sayısı zamanla istenmeyecek seviyeye kadar artabilir diye düşündüm ama doğrusu bu uzun vadede sıkıntı yaratacak bir durum olur.
neyse sonuçta bu adım forumdaki mesaj kalitesinin artmasına büyük katkı yapacaktır. düzenlemeyi yapan arkadaşlara teşekkür ederim :)
www.sadullahkeles.com
Back to Top
mirbeg View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Direct Link To This Post Posted: 27 Şubat 2007 at 22:58
eğer gereksiz mesaj şişmesi olursa başlıkları kitleriz diye düşünüyoruz ..bir yandanda eğer alakalı bir durumsa konunun altına açılması daha mantıklı olur..Biz forum kullanıcılarının anlayışıyla alakalı bir durum.:)
Back to Top
sa_keles View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direct Link To This Post Posted: 27 Şubat 2007 at 23:02
evet haklısın alakalı soruların aynı başlıkta sorulması daha mantıklı olur. arada birde gereksiz mesajlar aradan temizlendimi tamamdır :)
www.sadullahkeles.com
Back to Top
mirbeg View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Direct Link To This Post Posted: 27 Şubat 2007 at 23:09
Arkadaşlar Sık sorular bölümünde ki konular hakkında fikilerinize ihtiyacımız var ..Konu başlıkları doğru ve hedefe hızlı ulaşmalı.. bu konular hakkındaki
fikirleriniz ve  daha önce  açılmış konular içinde taşınmasında fayda  gördüklerinizi paylaşırsanız , bu çalışma daha hızlı ilerleyecektir.

Edited by mirbeg - 27 Şubat 2007 at 23:10
Back to Top
sa_keles View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direct Link To This Post Posted: 27 Şubat 2007 at 23:43
webde yayınlama hatası :) hani meşhur custom error mode u off yapın sonra deneyin mesajı varya asp.net bölümüne onu kesin ekleyelim. forumu aradım düzenli bir başlık bulamadım ama bu başlığı açıp altınada mode u off yapıp tekrar deneyin serverda doğru framework sürümünün seçildiğinden emin olun gibi önerileri sıralayalım bence
aramalra devam ediyorum :) bulduğum sık sorulan soruları buraya eklerim

düzenleme 1 : sql server remote connection hatası. şimdi onu araştırıyorum güzel bir başlık bulursam eklerim
http://www.csharpnedir.com/forum2/forum_posts.asp?TID=7989&KW=error%3A
konuyla ilgili ençok öneri bu başlıkta var galiba

düzenleme 2 : kitap veya kaynak önerileri paylaşımlar başlığıda olsun bence

düzenleme 3 : örnek bir veri tabanı işlemi insert mesela

düzenleme 4 : formlar arası veri gönderme ve alma (win. ve web versiyonları :) )

düzenleme 5 : karakter-dil problemleri (türkçe karakterleri göremiyorum gibi sorular :P)

düzenleme 6 : sık kullandığımız nesneler hakkında başlıklar olsa. yani gridview, datetime picker(bu başlık altında time span felan da yazabiliris) gibi doğrusu çok geniş başlıklar olur sadece gridview için 69 sayfalık bir anlatım vardı :P ama genel olarak ensık kullandığımız özelliklerini koyabiliriz

Edited by sa_keles - 28 Şubat 2007 at 12:24
www.sadullahkeles.com
Back to Top
timureroglu View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Direct Link To This Post Posted: 27 Şubat 2007 at 23:59
İyi yakalıyorsun hataları :) Gerçi kimbilir kaç kere görmüşsündür sorulduğunu. O yüzden Senior Member'lara topic açma yetkisi verdik. Sizden bir ricam da, biz bu başlıkları ekledikten sonra, eğer forum içerisinde aynı tarz soru görürseniz cevaplamak yerine buraya yönlendirin. İyi geceler...
"Aslanlar kendi tarihini yazana kadar tarih avcıların kahramanlıklarıyla dolu olacaktır."Afrika Atasözü
Timur Eroğlu
Back to Top
Xage View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direct Link To This Post Posted: 28 Şubat 2007 at 07:42

Bence gerekmiyecektir Cunku insanlar bu baslik arasinda aramaya bile usenecekler ondan yani bence insanlar yine ayni sorulari soracaklar aramaya yonelik birseyler yapsaniz daha iyi olur diye dusunuyorum

Saygılarımla Xage,
Back to Top
onura View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direct Link To This Post Posted: 28 Şubat 2007 at 08:46
Bir şey sorayım. Kesin bir konu "Web Sitelerini Yayınlamak" olacak. Biz bununla ilgili bilgi verici bir konu açacağız, sorunu olanlar oraya sorularını yazıp cevap mı arayacak ? Kafam çok dolu bu aralar kusura bakmayın. Yanlış anlayabiliyorum...
Back to Top
Admin Group
Admin Group

Direct Link To This Post Posted: 28 Şubat 2007 at 12:34
Evet. Öyle olacak. Ya da eski topiclerden birini seçip oraya taşıyacağız ve insanlar artık oralarda arayacaklar. Sorusuna cevap bulamayanlar da, o topic in altına sorularını yazacaklar.
Timur Eroğlu
Back to Top
aspx View Drop Down
Newbie
Newbie

Direct Link To This Post Posted: 28 Şubat 2007 at 15:42
Bende bişeyi merak ediyorum bu senior member olanların işi gücü yok mu hep bu forumdalar.
Back to Top
sa_keles View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direct Link To This Post Posted: 28 Şubat 2007 at 15:45
:) benim yok . işsizim
www.sadullahkeles.com
Back to Top
peAce View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direct Link To This Post Posted: 28 Şubat 2007 at 16:16
İş varda işte yapacak bişey bulamayınca ve takıldığım yerlerde forum imdadıma yetişiyor :)
Barış ÖZAYDIN
ozaydinb.com
"aramaya inanmayanlar suphesiz ki kaybedenlerden olacaktirlar"
Back to Top
sertacekici2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direct Link To This Post Posted: 28 Şubat 2007 at 17:14
bu bilgiye bağlı birasda biliyosan yazarsın cevabı bu fazla bi zaman almaz.eğer alıcaksa zaten müsait olduğunda yazar cevabı ben öle yapıyorum mesela.
www.siparismakinesi.com
Back to Top
Xage View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direct Link To This Post Posted: 28 Şubat 2007 at 23:09
Originally posted by aspx aspx wrote:

Bende bişeyi merak ediyorum bu senior member olanların işi gücü yok mu hep bu forumdalar.

C# olduğu sürece ben burdayım :)
Saygılarımla Xage,
Back to Top
Illuminati View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direct Link To This Post Posted: 01 Mart 2007 at 10:34
Originally posted by aspx aspx wrote:

İşimiz c#.
Forumda online süren cogaldıkca hem pratik yapma ımkanı,
hem yardım alma ımkanı, hem de yardım etme ımkanı buluyorsun.
Back to Top
sa_keles View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direct Link To This Post Posted: 02 Mart 2007 at 00:40
soruların için kendi başlığını açman yararına olur. sayfanın en üstüne using System ; ekle
www.sadullahkeles.com
Back to Top
TheReason View Drop Down
Newbie
Newbie

Direct Link To This Post Posted: 02 Mart 2007 at 00:45
O ekli zaten ok başlık açıyorum.
Back to Top
UnFaithful View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direct Link To This Post Posted: 30 Mayıs 2007 at 00:10
doğru kategori mi bilmiyorum. ancak forumla ilgili bir takım sıkıntılar var. şifremi değiştiremiyorum. konuyla ilgilenileceğini umuyorum.

iyi çalışmalar.
Back to Top
Admin Group
Admin Group

Direct Link To This Post Posted: 30 Mayıs 2007 at 00:44
Originally posted by UnFaithful UnFaithful wrote:

doğru kategori mi bilmiyorum. ancak forumla ilgili bir takım sıkıntılar var. şifremi değiştiremiyorum. konuyla ilgilenileceğini umuyorum.

iyi çalışmalar.

Merhaba. Özel mesaj sayınız sınırda olduğu için özel mesaj gönderemedim size. Eğer değiştirmek istediğiniz şifreyi özel mesajla bana yollarsanız yardımcı olabilirim. Bir de şifre değişikliğinde ne gibi hata aldığınızı yazarsanız daha iyi olur. İyi çalışmalar...
Timur Eroğlu
Back to Top
cyberdark View Drop Down
Newbie
Newbie

Direct Link To This Post Posted: 05 Temmuz 2007 at 01:42

web url ler işlem yapma mantıgı nasıl örnek verebilirmisiniz

örneğin sadece bir butondan olusan bir programda butona tıklayınca

acık olan explorer sayfasında benim buton altında belirtiyim url acılacak

bu ve bunun tarzı programları nasıl kodlarız...

Back to Top
avengerstyle View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Direct Link To This Post Posted: 26 Temmuz 2007 at 12:06
1) Şifremi değiştiremiyorum inat etti bana forum illa değiştirmem diyor:) Nasıl değiştireceğim ?

2) Özel mesaj sayılarımız 10 gibi bir rakamdan 20 ye çıkartılabilir mi? Neden diyeceksiniz ; öyle arkadaşlarımıza ne bilim msn yada ona benzer yada dosya atmak için yada link vermek için özel mesaj atarken sorunlar oluyor(özel istekdir gereksiz düşünebilirsiniz :) )

Back to Top
selçuk View Drop Down
Newbie
Newbie

Direct Link To This Post Posted: 06 Kasım 2007 at 23:25
Arkadaşlar yeni basladım her türlü tavsiyelerinizi bekliyorum.. şimdiden teşekkürler...
uçantürk
Back to Top
cagson View Drop Down
Newbie
Newbie

Direct Link To This Post Posted: 26 Kasım 2007 at 19:50
iyi gunler.bi sorum olacaktı.eger yardım edebilirseniz çok sevinirim.
vs.net 2005 kullanıyorum. programda webbrowser kullandım ve 1 den fazla child webbrowser var. bir webbrowserla bir siteye kullanıcı girişi yaptıgımda diger webbrowserlarda otomatik giriş yapıyor yani hepsi ortak cookie kullanıyor.birinden çıkış yaptıgımdada hepsi çıkış yapıyor. programı ayrı ayrı bi kaç tane çalıştırdıgımda her programdan ayrı kullanıcılarla girebiliorum fakat aynı program içinde bi kaç webbrowserla farklı giremiorum.özet olarak aynı program içindeki her webbrowser için ayrı kendi cookie sini tutacak şekilde ayarlayabilirmiyim veya bu sorunu nasıl çözebilirim. teşekkürler...

[email protected]
Back to Top
paradise View Drop Down
Groupie
Groupie

Direct Link To This Post Posted: 21 Ocak 2008 at 16:48
Originally posted by sa_keles sa_keles wrote:

sık sorulanlar başlığın mutlaka faydalı olacaktır ama o başlıklara mesaj atılmasına izin verirsek her yeni gelen aynı konu hakkında yeni birşey sorabilir ona karşılık cevaplar gelir... sonunda bu başlıklar altında net bilgiye ulaşmak zor olur sankim :) yani bazen konular görüyorum 20-30 sayfadan oluşuyor bu kadar sayfanın arasından aranan bilgiye ulaşılması bir işkence olabilir. mesela şöyle birşey olsa konu başlığı gridview. altındaki mesajlarda gridviewda nasıl bilgi görüntülenir,bir hücrenin içeriği nasıl alınır. daha sonra bir üye geldi grid hücrelerinin renklendirilmesini arıyo bizim konu başlığımız altında cevabını bulamadı yeni bir başlık açsın. sorusuna net bir cevap geldiği zamanda bu net cevap bizim başlığımıza taşınsın :) nasıl olurdu :)
ya böylede aslında makale niteliği kazanır soru :P ama yukarda yazdığım bazen yaşadığım ve rahatsız olduğum bir problem hatta çoğunda bu kadar çok sayfa görünce bakmaktan vazgeçiyorum
çok uzun oldu dimi :P

düzenleme : belkide hepsi için sss da ayrı başlık olması daha iyidir. yani veri görüntülemek,hücrenin içeriğini almak ve hücre renklendirimek için farklı başlıklar tamam vazgeçtim düşündükçe kafam karışıyo :P

O öyle de zor olur. Sık Sorulan Sorular bölümü oluşturulmalı. Soru ve cevap şeklinde. Bunuda forum yetkilileri forumu tarayıp kendileri düzenlemeliler. tek başlık altında dediğin gibi ziyaretçi için işkence olur. S.S.S şeklinde bir "karegori" oluşturulur. Mod arkadaşlar çoklu mesajları buraya taşırlar. Yada mesaj düzenlenip detaylı bir şekilde bu kategori altında açıklanır. Bence bu yapılmalı zaten bu siteden başka afedersiniz adam gibi başka kaynak yok ortalıkta. Allah'tan burası varda birielrine soruyoruz öğreniyoruz

Edited by paradise - 21 Ocak 2008 at 16:50
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.