C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > C# / .NET > C#
  New Posts New Posts RSS Feed - C# ta Windows tuşlarını devre dışı bırakma
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

C# ta Windows tuşlarını devre dışı bırakma

Post Reply Post Reply

Author
Groupie
Groupie

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cuneyt Dogru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: C# ta Windows tuşlarını devre dışı bırakma
    Posted: 17 Ocak 2007 at 21:18
Bir programı için şifre girilene kadar ekranı kilitleyip görev yöneticisi ve windows tuşlarını devre dışı bırakmak istiyorum.Görev yöneticisini internetten bulduğum bir dll dosyası (C++ ile yazılmış) kullanarak devre dışı bıraktım fakat ne kadar araştırsamda C# ile nasıl yapıldığını bulamadım.Aynı şekilde windows tuşlarınıda devre dışı bırakmak istiyorum fakat onları hiç bir şekilde devre dışı bırakamadım.Görev yöneticisi ve Windows tuşlarını C# kodlarıyla nasıl devre dışı bırakabilirim ?

Cevaplarınız için şimdiden Teşekkürler...
Back to Top
MR_math View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MR_math Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ocak 2007 at 11:49
Originally posted by Cuneyt Dogru Cuneyt Dogru wrote:

Bir programı için şifre girilene kadar ekranı kilitleyip görev yöneticisi ve windows tuşlarını devre dışı bırakmak istiyorum.Görev yöneticisini internetten bulduğum bir dll dosyası (C++ ile yazılmış) kullanarak devre dışı bıraktım fakat ne kadar araştırsamda C# ile nasıl yapıldığını bulamadım.Aynı şekilde windows tuşlarınıda devre dışı bırakmak istiyorum fakat onları hiç bir şekilde devre dışı bırakamadım.Görev yöneticisi ve Windows tuşlarını C# kodlarıyla nasıl devre dışı bırakabilirim ?

Cevaplarınız için şimdiden Teşekkürler...
visual c# da key_press yöntemi var..senin işine yararmı bilmiyorum ama eğer fikir verecekse veya denemediysen bununla ilgili konulara bi göz at.eğer bulamazsan ben sana bikaç örnek gönderirim..
kolay gelsin.
İyi Çalışmalar
Hakan KADIYORAN
Back to Top
onura View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote onura Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ocak 2007 at 12:55
http://www.csharpnedir.com/forum2/forum_posts.asp?TID=7376&KW=

bi nebzede olsa yardımcı olur.
Back to Top
Cuneyt Dogru View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cuneyt Dogru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ocak 2007 at 15:36
Form da windows tuşlarının basılıp basılmadığını kontrol ediyorum fakat basıldıktan sonra başlat menüsünün çıkmasının engelleyemiyorum yani tuşları kontrol ettikten sonra bişey yapamıyorum başlat menüsü her türlü çıkıyor.Benim bir şekilde başlat menüsünün çıkmasını engellemem lazım ve aklıma gelen ilk şey winodws tuşlarını devre dışı bırakmaktı.Ama intenertte bunu C# koduyla bulamadım(Win tuşları  Reg kayıtlarından devre dışı bırakılabiliyor fakat reset atmak gerekiyor tabi tekrar açmak içinde).Tek buldugum SystemParametersInfo  kullanılarak yapılmış ve C++ ta. C# ta böyle bişey bulamadım.O yüzden başlat menüsünün çıkmasını nasıl engelleyebilirin başka fikri olan varsa çok sevinirim.C# ta bu tuşlar devre dışı bırakılamıyor gibi bişey olduğu için başka türlü nasıl engelleyebilrim ? 
Back to Top
_Sirtaki_ View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _Sirtaki_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ocak 2007 at 16:14
görev yöneticisini devre dışı bırakmak istiyorsan c# ta şu kodu kullanabilirsin.
Microsoft.Win32.RegistryKey regKey = Microsoft.Win32.Registry.CurrentUser.CreateSubKey("Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Policies\\System");
            regKey.SetValue("DisableTaskMgr", 1);
            regKey.Close();
bu kod görev yöneticisi kapatır
Microsoft.Win32.RegistryKey regKey = Microsoft.Win32.Registry.CurrentUser.CreateSubKey("Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Policies\\System");
            regKey.SetValue("DisableTaskMgr", 0);
            regKey.Close();
bu kod ise tekrar açar,
windows keylerini nasıl kapabilceğin hakkında hiç bir fikrim yok anca klavyeden tuşları sökersin
>>>Her yere imza atmam<<<
Back to Top
timureroglu View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote timureroglu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ocak 2007 at 16:45
Windows keylerini kapatabilmek için keyboard'a hook atmayı deneyebilirsin. Eğer hook atarsan tuşa basıldığı anda hangi tuşa basıldığnı alırsın, eğer istiyorsan kullandırırsın, istersen tuşu iptal edebilirsin. Aşağıdaki örnekte keyboard'a nasıl hook atabileceğini inceleyebilirsin. İyi çalışmalar...

http://www.codeproject.com/csharp/globalhook.asp
"Aslanlar kendi tarihini yazana kadar tarih avcıların kahramanlıklarıyla dolu olacaktır."Afrika Atasözü
Timur Eroğlu
Back to Top
Cuneyt Dogru View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cuneyt Dogru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ocak 2007 at 01:39
Vallahi Allah hepinizden razı olsun 1 haftadır düşün düşün.. bir hal oldum .Sonunda veridğiniz sitede kaynak kodları buldum çok şükür windows tuşları ve görev yöneticisi nin işi tamamdır.Ellerinizden öperler.Çok sağolun daha ne diimm şimdi denedim oldu.Ohh be.Hepinize yeniden çok teşekkürler beyler.
Back to Top
cshey View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cshey Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ocak 2018 at 20:53
Kardeş görev yöneticisinin devre dışı bırakılmasını registry ile mi yaptın öğrenebilirmiyim, benim kullandığım bilgisayarda admin yetkisi olmadığından kod çalışmadı, sakıncası yoksa kodları benimle paylaşabilirmisin?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.