C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > C# / .NET > C#
  New Posts New Posts RSS Feed - StreamReader Hakkında
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

StreamReader Hakkında

Post Reply Post Reply

Author
Newbie
Newbie

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gevsen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: StreamReader Hakkında
    Posted: 30 Ekim 2019 at 22:41
Merhana; bir konuda bilgi edinmek istiyorum (Hızlı Dosya Okuma) 
Bir TEXT dosyam var içerisinde sayılardan oluşan bir iterasyon mevcut Liste sırası oldukça fazla. Alta alta toplam 10 milyon adetin üzerinde. Dosyayı iteratif olarak belirlediğim dizine oluştururken hiç bir sorun çıkartmadan halledebiliyorum; sorundan kastim zaman ile  ilgili 20 dakika gibi bir süre içinde hazırlanan bu kadar yoğun  bir dosya için TEXT'e verilerin yazılması  bu 20 dakikalık süre zarfında normal. Toplam Dosya boyutu 522 MB. Ancak Form işlemlerine bu dosyayı TEXT'den alıp StreamReader ile form load tetiklemesi ile listbox1 in içerisine okutmak istediğimde çok fazla zaman alıyor. Okumada yine okuyor sorun yok ama saatler sürüyor. Birde ilgili Formun her loadın tetiklenmesinden ziyade 1 sefer okunan dosyanın ilgili formu her açtığımda listbox1 in çinde yeniden, yeniden okumadan görüntülemek istiyorum.
Threaad ile biraz zamandan tasarruf sağladım ancak yeterli değil. Bu büyüklülte bir TEXT dosyasının içindeki verileri ki; toplam 10 milyon adetten fazla, nasıl kısa bir süre içerisinde listbox1 e aktara bilirim? ve ayrıca her form tetiklenmesinde listboxd'a tekrar saymadan hafızaya nasıl alabilirim çünkü listenin içerisinde ayrıca ek bir arama kontrolleri gerçekleştireceğim.

İlginize teşekkür ederim.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.