C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > C# / .NET > C#
  New Posts New Posts RSS Feed - C# kullanarak sadece Algo Trading için Kod yazımı
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

C# kullanarak sadece Algo Trading için Kod yazımı

Post Reply Post Reply

Author
Newbie
Newbie

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote atakanözbaki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: C# kullanarak sadece Algo Trading için Kod yazımı
    Posted: 19 Nisan 2019 at 23:54
Arkadaşlar ben borsa ile ilgileniyorum. Borsada algo ticareti ile kodlar aracılıgı ile otomatik emri gönderimi, hisse senedi satımı gibi şeyler yapıyorum. Tüm borsacıların bildigi matriks ve ideal gibi borsa programları vardır. Bu programın için de algo işlem çalışma sistemleri C # kodlamaları ile yapılmakta. Şuanda sadece idealfn programında var fakat Matrikste yakında C # kişisel sürümü çıkarcagını ilan etti. Bende bu konuda kendimi yetiştirmek istiyorum. Ancak bu konuda hiçbir şey yok. Algo ticareti kodlamaları üzerine hiç anlatım yok gibi bir şey. Fakat C # üzerine yazılmış yerli yabancı çok fazla kaynak var. 

Ben C # dilinde sadece kod yazımı, kod yazım kuralların, bu dilin dilbilgisi, fonksiyon, değişken kullanımları gibi ortamda istediğiniz istiyorum. Bir program yapayım, web sitesi hazırlayayım gibi bir amacım yok. Yani kod yazımını f kurallarını el bir öğrendimmi algo ticaret için Gerekli Olan kodları yazabilecegimi düşünüyorum. Borsa bilgisi, temel analiz, teknik analiz bilgisini sahibiyim neyi nerede kullanacagımı seçin. Fakat kod bilgim yok. C # dilini kod yazımını öğrenirsem, etkili bir şekilde yazabilirsem algo tradingde başarılı kodlar yazabilirsinizgimi mümkündür. İşte böyle özel bir alanda kendimi ilerletmek için hangi konulara eğilmeliyim. Hangi dersleri öğrenmeliyim. 

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.