C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > C# / .NET > C#
  New Posts New Posts RSS Feed - Global List
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Global List

Post Reply Post Reply

Author
Newbie
Newbie

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TOLGATEM Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Global List
    Posted: 18 Aralık 2018 at 22:54

Programda aşağıdaki şekilde network ve networkGene adında global iki ayrı list tanımladım.

public List<List<List<int>>> network = new List<List<List<int>>>();

public List<List<int>> networkGene = new List<List<int>>();

Programda, her bir iterasyon sonunda Uçak Bakım Rotalama Problemine ilişkin bulduğum sonuçları networkGene isimli liste eklemekteyim. Programın başında iterasyon adedini belirliyorum ve program çalıştığı sürece her bir iterasyonda yeni bir networkGene elde ediyorum. Ancak aşağıdaki fonksiyonu kullanarak her bir iterasyon sonunda elde ettiğim networkGene'i network isimli liste aktarmayı başaramadım (NOT: fonksiyondaki cnt ve net değişkenlerinin başlangıç değerleri 0'dır).

public void transferringDatatoNetwork()
        {
            List<List<int>> networkGene_ = new List<List<int>>();
            foreach (List<int> subList in networkGene)
            {
                networkGene_.Insert(cnt, subList);
            }
            List<List<int>> nGene_ = new List<List<int>>(networkGene_);
            network.Insert(net, nGene_);
            net++;
            networkGene_.Clear();
        }

Fonksiyonda öncelikle networkGene_ isimli liste networkGene listindeki değerleri aktarıyorum ve müteakiben nGene_ isimli list ile networkGene_ listinin klonunu oluşturup bu klonu network listine yerleştiriyorum. Ancak ikinci iterasyonda, networkGene listindeki değerler değiştiği için bu değerleri network isimli liste aktarma girişimim neticesinde ilk eklediğim değerler yerini yeni networkGene listindeki değerlere bırakmaktadır. İterasyon limitimi 20 olarak belirlediğim durumda network isimli listimde 20 adet sonuç bulunmakta olup tüm sonuçlar birbirinin aynıdır ve son iterasyonda networkGene listindeki değerlerdir. Söz konusu sorunu çözmemde yardımcı olursanız çok sevinirim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.