C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > C# / .NET > C#
  New Posts New Posts RSS Feed - Yeni Proje Oluşturuken Hangi Lokasyonda Saklanmalı
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Yeni Proje Oluşturuken Hangi Lokasyonda Saklanmalı

Post Reply Post Reply

Author
Newbie
Newbie

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote murBoza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Yeni Proje Oluşturuken Hangi Lokasyonda Saklanmalı
    Posted: 04 Haziran 2018 at 15:43
Merhabalar,

Yeni bir proje oluşturacağım zaman bunu, Laptopa sürekli bağlı bir Harici Harddisk içerisinde oluşturuyorum ve projeyi geliştirirken sürekli Harici Harddisk üzerinden çalışıyorum. Laptop çöktüğü zaman proje en azından sorunsuz bir şekilde elimde kalmış oluyor.

Fakat diskin harici olması yüzünden geçenlerde bir dosyayı kaybettim ve 3 4 günlük emeğim uçmuş oldu.
Sizce projeleri nerede saklamalı?
Github ya da Team Foundatin Server versiyon kontrolü felan yapıyor ama cloud desteği var mı bilmiyorum.
Proje en güvenli aktif kullanım için nerede olmalı. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Back to Top
legendfox View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote legendfox Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Haziran 2018 at 13:10
Github ya da Team Foundation zaten bulut tabanlı çözüm ikiside microsoft a ait heralde daha güvenli bir yer bulman zor

Edited by legendfox - 08 Haziran 2018 at 13:11
Back to Top
murBoza View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote murBoza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Haziran 2018 at 15:06
Evet Team Foundation Server kullanmaya başladım. Şuan için en güvenli yol benim için. 

Bir de örneğin Photoshopta bir buton tasarlıyorsunuz ya da bazı proje için lazım olan ama proje dışında saklamanız gereken dosyalar oluyor. Bunları da harici diskte saklamak riskli. Şimdi SSD Hariciler var ama henüz pahalı. Bu tip dosyaları da Mega, Dropbox, OneDrive, Yandex.Disk gibi cloud hizmetlerinde saklamak en doğrusu. Cloud olarak hangisi daha güvenli acaba. Sanırım MEGA biraz öne çıkıyor. Verdiği ücretsiz alan ve dosyaları uçtan uca şifrelemesi güzel özellikler...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.