C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > ASP.NET > ASP.NET
  New Posts New Posts RSS Feed - radiobuttonun bulundugu satıra resim ekleme
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

radiobuttonun bulundugu satıra resim ekleme

Post Reply Post Reply

Author
Newbie
Newbie

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cakiroglu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: radiobuttonun bulundugu satıra resim ekleme
    Posted: 15 Ağustos 2006 at 16:25

diyelimki 4 şıklı bi sorunun dogru cevabını göstermek için  dogru cevabı gösteren radiobuttonun satırına bir tane tik şeklinde image eklemek istiyorum. Bunu elle yapabilirim ama 50 soru için çok sıkıcı olur ayrıca bunun 40 test için oldugunu düşünürsek çok büyük zaman kaybı.

Sorun şu diyelimki radiobutton1 dogru cevabımı göstersin

Control ctrl = this.FindControl("RadioButton1");

bu kodla radiobuttonu bulup, o controlün bulunduğu satıra bir resim eklemek istiyorum.ama bi türlü işin içinden çıkamadım.  Ya da bu kodun onemi yok. Bunu nasıl yapabilirim başka bi yolu olmalı? Bana yardım edebilecek birileri mutlaka vardır biliyorum....

Şimdiden Teşekkürler...

Back to Top
sişarp View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sişarp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ağustos 2006 at 11:00
cakiroglu bence her radio buttonun yanına bir tik koy daha sonra onları bir array(dize) içinde al daha sonra array içersinde yapacağın sorguda doğru olan tik işaretini visible komutuyla gösterek halledebilirsin sanırım
tik işaretlerini 1. soru için t11 t12 t13 t14 2. soru için t21 t22 t23 t24 gibi isimlendirip arrayi da t1 şeklinde yapabilirsin sanırım

kolay gelsin
aklıma daha iyi bi fikir gelirse seninle paylaşırım bunu dene bence
kaç kendini kurtar yoksa sişarp senide yutacak
Back to Top
sişarp View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sişarp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ağustos 2006 at 11:01
"t[ı][j]" şekinde yapabilirsin
Back to Top
cakiroglu View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cakiroglu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ağustos 2006 at 14:30
tamam tşk ederim bunu düşündüm ama bu en son ihtimal çünkü yaklşık olarak 2000 soru var ve her biri için 4 radiobutton yani toplam 8000 tane image ı elle eklemek hiç kolay olmaz :(

Edited by cakiroglu - 18 Ağustos 2006 at 14:30
Back to Top
sişarp View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sişarp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ağustos 2006 at 14:36
copy paste dostum

yada her soruyu bir pop-up penceresine at pop-up taki soru ve cevap labellarını değiştir combobox ve imagelar sabit kalsın sessionlarla taşıdığın bilgiye göre değişsin bence böyle daha rahat olur
Back to Top
yyahyaa_ View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yyahyaa_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ağustos 2006 at 17:47
Ben olsam bir user control yapardım. yan yana resim ve radio buton.
Boylece her radio butonunun yanında resimi olurdu. Boylece resime istediğin seyi set ederdin. Bu sana yanlış olanların yanınada yanlış resmini koymanı sağlar.
Veya radiobutton extend edersin ve yeni radio button image özelliğ olmuş olur ve sen istediğin resmi set edersin...

Buna benzer farklı yaklasımlarda olabilir.

Edited by yyahyaa_ - 18 Ağustos 2006 at 17:48
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.