C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > ASP.NET > ASP.NET
  New Posts New Posts RSS Feed - Asp.Net Web Form'da Enter Tuşu Sorunu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Asp.Net Web Form'da Enter Tuşu Sorunu

Post Reply Post Reply

Author
Groupie
Groupie

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote canozel Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Asp.Net Web Form'da Enter Tuşu Sorunu
    Posted: 09 Mayıs 2013 at 15:12
Arkadaşlar;

Asp.net te bir adet MasterPage var ve bu MasterPage içerisinde bir adet çıkış butonum var. Bu çıkış butonunun click event'in de Response.Redirect("Default.aspx") çalışıyor yani ana sayfaya yönlendiriyorum. Sorunum bu noktadan sonra başlıyor. MasterPage'den türemiş alt sayfalarım var bu sayfaların içinde kullanıcı bilgilerini alıp veritabanına kayıt ediyorum. Alt sayfaların herhangi birinde txtAdsoyad ID li textbox'ın içinde veriyi yazıp enter tuşuna bastığımda direkt olarak MasterPage içerisinde yer alan Çıkış butonu clik event'i çalışıyor ve sayfayı anasayfaya yönlendiriyor. Bu olay diğer bütün sayfalar için geçerli hepsinde aynı hatayı alıyorum. Nasıl önüne geçebilirim. İnternette biraz araştırdım masterpage'de form'a defaultbutton tanıttım ve bir js kodu var textbox'a attiribute ekleyip js çalıştırıyor ama bunlarda bir işe yaramadı:( Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
Back to Top
GalipASLAN View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GalipASLAN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Mayıs 2013 at 12:14
Duygularıma Tercüman olmuşun kardeşim bu anlattığın problemin birebir aynısıyla bende karşı karşıyayım bende arama yaptırken aranılacak metin yazılıp enter e basıldığında oturumu sonlandırıyor nası çözecez bu işi bilmiyorum
Yardımlaşmak İyidir..:)
Back to Top
ilkerdogan View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ilkerdogan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Mayıs 2013 at 13:07
Merhaba,
Sayfanıza bir adet görünmez buton atın..
<asp:Button runat="server" Visible="false" ID="btnVisible" />

.Cs tarafında sayfa yüklendiğinde default butonunuzun bu bu görünmez buton olduğunu bildirin.

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
        {
            Page.Form.DefaultButton = btnVisible.UniqueID;
        }
Böylelikle enter tuşuna basılsa dahi bizim default butonumuz olan btnVisible tıklanmış olacak ve .click eventine herhangi bir işlem yapmasını bildirmediğimiz için çıkış yapmış olmayacaksınız.

Kolay gelsin.
id
Back to Top
22101984 View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote 22101984 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Eylül 2014 at 07:40
arkadaşlarım. ben de bu sorundan muzdariptim. bu sorunun çözümünü az evel uğraşıp buldum. hiç javascript kasmaya gerek yok.

sorunun çözümü sadece ama sadece ilgili yeri <asp:Panel></asp:Panel> içerisine almak. bu kadar basit. bundan sonra ise ilgili butonu paneldeki DefaultButton özelliğine atamak. çözüm bu. yani:

<div id="divbolum1">
   <asp:Panel runat="server" DefaultButton="buton1">   // işte buradaki defaultbutton özelliği
      <asp:TextBox runat="server"></asp:TextBox>
      <asp:Button runat="server" ID="buton1"/>
   </asp:Panel>
</div>
Back to Top
algu View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote algu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ağustos 2018 at 15:50
sorunu kod tarafına 

form1.Attributes.Add("onkeydown", "return (event.keyCode!=13);");

kodunu ekleyerek çözdüm.

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.