C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > C/C++ > C / C++ ve C++.NET
  New Posts New Posts RSS Feed - CodeBlocks da kütüphane ekleme (Glew) C++ yardım
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

CodeBlocks da kütüphane ekleme (Glew) C++ yardım

Post Reply Post Reply

Author
Groupie
Groupie

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote actionman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: CodeBlocks da kütüphane ekleme (Glew) C++ yardım
    Posted: 28 Nisan 2013 at 23:45
Arkadaşlar merhaba,

ben
C++ pek bilmiyorum sadece birşey denemem gerekiyor..

CodeBlocks üzerinde SFML grafik kütüphane
sini kullanıyorum.

Bazı kodları kullanmam için yanıda Glew kütüphanesini eklemem gerekiyormuş..

Bunun için linker falan yapmam lazımmış. SFML de öyleydi ama onun videosu falan vardı baka baka yaptım.

ben şimdi http://glew.sourceforge.net/ sayfasından glewi indirdim bir tanesini :D onu nasıl projeme linkleyecem bilen varsa çok makbule geçecek :D

http://glew.sourceforge.net/install.html bu sayfada da anlatıyor ama hem ing. bilmiyorum hem de bu link mink işlerini bilmiyorum çok karışık..

bu verdiğim sayfada "Using GLEW as a shared library" başlığı altında yazan kısmı yapmam lazım heralde bir el atın arkadaşlar :D
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest
Guest
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Mayıs 2013 at 08:23
discount golf clubs Taylormade r11s fairway wood on sale at best price,taylormade r11s is engineered for golfers seeking the best forgiveness, accuracy and ...

TaylorMade R11s Fairway wood The TaylorMade R11 S Fairway Wood allows you to dial in your distance.

TaylorMade R11s Driver TaylorMade R11S Fairway Wood - 'White Wash' The Competition With More Adjustability For More Distance & Workability.

TaylorMade R11 Driver TaylorMade have introduced their 2012 new Taylormade R11S fairway wood totheir range for the new season,and it comes with the promise .
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.