C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > Diğer Şeyler > Hayata dair
  New Posts New Posts RSS Feed - Yeni Forum Sistemi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Yeni Forum Sistemi

Post Reply Post Reply

Author
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote boraöztürk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Yeni Forum Sistemi
    Posted: 05 Aralık 2012 at 09:44
Merhaba

Dün PcMaker'ın forum scriptinin değişeceği hakkındaki bir girisini okudum.

Eğer bu yeni durum kullanıcılardan gelen önerilere açıksa ben Stackoverflow.com türü bir yapı olmasının gayet iyi bir o kadar da güzel olacağı kanaatindeyim.

"Hee tüm işi bir garip PcMaker'a yükleyin" gibi bir serzeniş varsa da yardıma açığım.
Back to Top
OguzK View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote OguzK Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Aralık 2012 at 19:32
Evet Serdar abi script değişeceğini bununda kendisi tarafından yapılacağını söylemişti. Ya benim konu abonelik sistemi olsun gerisini düşünmüyorum :D Konuya cevap geldiğinde bilgim olsa tek isteğim bu. Bu yüzden bir çok kişiye kodu paylaş yardımcı olalım dedim ama sonra hatırlamadım bir daha bakamadım da ayıp olmuştur konuyu açanlara kodu isteyip bakamadık :D Bu arada bende yardıma açığım yapabileceğimiz birşey olursa elimden geleni yaparım.
Dehanın 10'da 1'i yetenek 10'da 9'u da çalışmaktır. Albert Einstein

Oğuz KURTCUOĞLU | Software Developer
Resital Bilgisayar Eğitim LTD. ŞTİ.
www.rst.com.tr
Back to Top
PcMaKeR View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PcMaKeR Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Aralık 2012 at 22:00
Garip PcMaKeR...

Hmm ölmüşüz toprak atanımız yok

Bu konuyu genele yansıtmıyorum ama şu konuyu sabitleyeceğim. Eksikleri şimdilik herkes not etsin benim aklımdan yaf.net geçiyor.

Açık kaynak, asp.net, geliştirmeye müsait bir sistem.

Şimdi iki projemiz var birini oğuz biliyor(Söylemezsen sevinirim oğuz) biri de forumu geliştirmek.

Forumun bir çok eksiğini giderecek bir sistem yaf.net hatta fazlası var. Şu ev taşıma muhabbeti ve işe aldığım elemanlar bir de iş stresi yordu iyice. Stresim azalsın sistemler değişecek. TR de olmayan bir sistem düşünüyoruz.

Edit 1:

Foruma katkı sağlayan ve çözüm önerenler için yeni forumda ek avantajlar ve statüler vereceğiz.(Her öneri kabul edilmeyecek. Bu yüzden gereksiz rant sağlamak için öneri vermeyin)

Edit 2:

Script bu olacak: http://yetanotherforum.net/features.aspx

Tecrübelerim var bu forumla ilgili. O yüzden özellikle bunu seçtim.

Edit 3:

Mobile dan erişimi çok yapıyorum. HTML 5 temayı büyük olasılık ekleyeceğim ve düzenleyeceğim. jQuery mobile ağırlıklı olabilir bu.

Edited by PcMaKeR - 10 Aralık 2012 at 22:09
Back to Top
OguzK View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote OguzK Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Aralık 2012 at 22:20
Merak etme abi sen duyurana kadar benden çıt çıkmaz projeler hakkında :) Belirttiğin script hakkında bilgim yok ama biliyosun yardımcı olabileceğim yerde hazırım :) İnşallah hayırlısı ile yapılır şu sistem kolay gelsin şimdiden..

www.rst.com.tr
Back to Top
PcMaKeR View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PcMaKeR Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Aralık 2012 at 22:51
Ekleme:
Foruma soru sorup kaybolanlar ya da soru sorup cevabı vermeden toz olup sonra sıkışınca konu açanlar için de bir düşüncem var :D

Hazırcı zihniyeti yok edelim.
Back to Top
mirza25 View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mirza25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Aralık 2012 at 22:54
Originally posted by PcMaKeR PcMaKeR wrote:

Ekleme:
Foruma soru sorup kaybolanlar ya da soru sorup cevabı vermeden toz olup sonra sıkışınca konu açanlar için de bir düşüncem var :D

Öylelerinin MAC adresini alıp banlayalım :)
Don't code today what you can't debug tomorrow...
Back to Top
OguzK View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote OguzK Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Aralık 2012 at 23:52
Originally posted by PcMaKeR PcMaKeR wrote:

Ekleme:

Abi birde şöyle bişey var. Forumda abonelik sistemi olmadığı için şahsen ben bir çok konuya cevap vermişim ama devamını takip edemediğim için unuttuğum çok var (hatta en son sen yazmıştın konuna cevap gelmiş bak takip et diye :)) İllaki var dediğin gibi hazırcı kısmı ama mail ile bilgilendirme olmadığı için unutan da var ben gibi :D

www.rst.com.tr
Back to Top
psikomoder View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote psikomoder Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Aralık 2012 at 04:11
aktif konular gibi cevap verdiğimiz konularda getirebilir bence.  OguzK bence bu konuda haklı heleki foruma ara vermek zorunda kalınca belli bir sure o zaman hep unutup gidiyorsun.

birde su botları engellemek için bir yöntemler yapılsa. şimdi mod onayına sunulsun belli bir mesaja kadar diyecem ama bu da PcMaKeR in işini artıracak.
aklıma bununla ilgili pek bir sey gelmiyor baska suan
Back to Top
PcMaKeR View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PcMaKeR Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Aralık 2012 at 10:47
Mesaj sayısı 25 olası kadar konu açtırmayacağım.

Botlar için resim doğrulama ve e-mail doğrulama yeterli bile.

Günde 20 konu siliyorum ortalama.

Cevap verdiğiniz konulara gelince. Kendi nickime tıklayıp arama yaptırıyorum. Son 6 ay cevaplarını bana gösteriyor.
Back to Top
OguzK View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote OguzK Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Aralık 2012 at 11:40
Hmm nicke göre aramak :) Bu script için çözüm ama mail sistemi daha iyi bence :) Şimdi 25 mesaj diyoruz ama işe yeni başlayıp takıldığı yeri sormak isteyen bir çok kişi geliyor foruma. Adamlar 25 mesaj nasıl yazacak mesela? Zaten yeni başlamış işe. Bu kısmı düşündünüz mü abi?

www.rst.com.tr
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote psikomoder Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Aralık 2012 at 12:33
haricinde su konu baslıklarında acil odev gibi kelimelerde engellene bilir. mesela. böylece insanlarda daha konuya yakın baslıklar acar.

oguzK bence mod onayı lazım onlarda :) yoksa yeni uye olanlar 25 mesajı doldurmak için spam yapmaya baslarlar.

Edited by psikomoder - 11 Aralık 2012 at 12:34
Back to Top
OguzK View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote OguzK Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Aralık 2012 at 12:35
kesinlikle haklısın psikomoder :)

www.rst.com.tr
Back to Top
PcMaKeR View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PcMaKeR Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Aralık 2012 at 14:47
Gitsinler konusu açılmış yere yazsınlar mesajı...
Back to Top
boraöztürk View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote boraöztürk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Aralık 2012 at 15:20
Hatalı açılmış konu sayısı limitin üstüne çıkınca (3 örneğin) yeni konu açılması engellenebilir ama bu tekrar tekrar üyelik alınmasını tahrik eder mi bilemedim.

PcMaker'ın konu açılabilmesi için 25 post şartı ile birlikte verimli olabilir.

Bir de kendisini typo düzeltmeye adamış, yanlış kurulmuş cümle ve gramer hatası görünce eli ayağı titreyen, sırtı ürperen bir kaç kişi bu konuda sorumluluk alırsa pek güzel olur.

Şöyle de bir logoları olabilir hehe.

Back to Top
OguzK View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote OguzK Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Aralık 2012 at 18:48
:) buda güzel fikir boraöztürk :) Aslında Serdar abi dediğin mantıklı 25 mesajı olmayana konu açtırmamak mantıklı. Çünkü adam cevap bulduktan sonra bir daha uğramıyor foruma. Öbür türlü de psikomoder'in dediği gibi spam yaratmak için abuk sabuk mesaj yazarlar birde bunu takip mi etmek gerekecek :S Neyse benim kafam iyice karıştı bir çözüm bulunur sonunda :D

www.rst.com.tr
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote psikomoder Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Aralık 2012 at 21:47
bir de yeni konu açacakları aramaya yonlendirmek lazım bir cok kişi arama yapmaya useniyor. bunun için konu baslığı yazarken benzer konu baslıklarını gösterme olabilir. yada göndereceği zaman. baslığınıza benzer bu baslıklar bulunmaktadır incelediniz mi deyip ikinci defa onaylamasında göndermesi gibi bir sey de söz konusu olabilir.

25 mesaj olayında spam yapacaklar cok olacaktır. ama bir cogu 25 i göremeden bence yer banı. yada 25  mesaja kadar saatte 1 mesaj yazma hakkı gibi bir sey de olabilir. yada 25 ten sonra ki ilk konuları mod onayına sunulabilir.

birde su mesajların altında mesajları linklemek için bir link ve moderatore mesajları iletmek için bir tuş olsa. guzel olur diye dusunuyorum. bir spam görduğumuzde hemen bu butona basarak modlarımıza iletebiliriz spamları. ve  link verirken direk o mesaja gider forumda link verdiğimiz insanlar.

sonra kafası kızıpta tum yazdıklarını editleyenler oluyor bazen bunlar içinde  5 dk editleme suresi yada kendinden sonra biri yazana kadar editleme gibi bir sey de koyulabilir.

Edited by psikomoder - 11 Aralık 2012 at 21:48
Back to Top
kaan235 View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kaan235 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ocak 2013 at 03:54
Forumda acemi,yeni,orta hatta ileri düzey kodculara çalışmalarında fikir verecek ve ilerlermelerine yardım edecek çalısmaların paylaşıldığı bi kategori olması istiyorum
Back to Top
sezer View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sezer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ocak 2013 at 22:54
kaan235 arkadasla tamamen aynı fikirdeyim.ben de acemiyim ancak forum hoşuma gitti.eğer kendimi geliştirmem için yardım alabileceksem ben bu forumdan çıkmam :)
Back to Top
diciboy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diciboy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ocak 2013 at 16:40
konu başlığı girilirken benzer konu başlıkları listelenebilir, hatta mümkünse hızlı önizleme ile seçilen bir konu önizleme yapılabilirse belki benzer içerik veya başlıkla açılan konular azalabilir.

Bir diğer önerim de şudur: forum yöneticileri konu silmektense benzer içerikli mesajların başlığını birleştirmeleri yani bir konu ama belki onlarca başlık gibi .. böyle bir yaklaşımda tabiki konu içeriği mesajları sınırsız olmamalı yani konu içeriği sayfa sayısı 3-4 sayfayı geçmese güzel olur.

Edited by diciboy - 17 Ocak 2013 at 16:40
C# ögreniyorum ..
Back to Top
fizikçi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fizikçi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Mart 2013 at 18:23
soruyu soran kişi doğru cevabı işaretlese ve bu mesaj en üstte görünse iyi olur.
Back to Top
buraktncblk View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buraktncblk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Haziran 2013 at 01:29
ufak boyutlu zip ve resim dosyalarını direk siteye yükleyebilsek güzel olmazmı? birde kod paylaşımlarında highlight olsa güzel bir görünüm olacağına inanıyorum.
NOT: @PcMaKeR şuan o sayfaya erişemediğim için verdiğiniz sistem hakkında bilgim yok,yazdıklarım o sistemde varsa kusura bakmayın :)

Edited by buraktncblk - 02 Haziran 2013 at 01:29
Back to Top
Silvanoshei View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Silvanoshei Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Temmuz 2013 at 08:51
stackoverflow konuya çözüm bulmuş, burada hala tekerin icadı tartışılıyor.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.