C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > ASP.NET > ASP.NET
  New Posts New Posts RSS Feed - Asp.net Sayfam  2 Defa Çalışıyor
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Asp.net Sayfam 2 Defa Çalışıyor

Post Reply Post Reply

Author
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SalmanArslan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Asp.net Sayfam 2 Defa Çalışıyor
    Posted: 20 Ağustos 2012 at 09:15
Post kasmamak adına sorumu taylan arkadaşımızın somuş olduğu sorunun tam altına yazmıştım ama cevap alamadığım malesef belki gören olmadı diyerek sormu yeniliyorum bilen arkadaşlar ilgilenirse çok sevinirim.
http://www.csharpnedir.com/forum2/forum_posts.asp?TID=49948

Originally posted by <a href=http://www.csharpnedir.com/forum2/member_profile.asp?PF=17383&FID=27 target=_blank>SalmanArslan</a> SalmanArslan wrote:

Gülme komşuna gelir başına derler ama taylan'a ben gülmedimki :)
aynı sorun bende'de oldu ve neden 2 defa tetiklendiğini bir türlü anlamdım
ama 2 defa tetiklenme olayı  routing  yaptıkdan sonra oldu

..<a href='User/"+Eval("yol")+"'>
---------------------------------------------
RouteTable.Routes.MapPageRoute("user", "User/{adi}", "~/user.aspx"
---------------------------------------------
string[] bilgi= DuubeBilisim.UserInfo(RouteData.Values["adi"].ToString()).Split('|');

user.aspx page load 2 defa tetikleniyor ama routing  kullanmadığımda 1 defa tetikleniyor arkadaşlar konuyu direk buraya açtım sorunumu nasıl halledebilirim acaba ??

04-07-2010 'da C Sharp'a Başladım.
Back to Top
SalmanArslan View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SalmanArslan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ağustos 2012 at 13:59

Sorunu yarım'da olsa çözdüm sorun kullanmadığım bir .css dosyasını sildiğimde page load 1 defa tetiklendi ama buseferde  routing kullandığım sayfada

resimler gösterilmedi onların başına (/) Sılaş işaretini koyunca resimler eskisi gibi göründü fakad  en büyük sorun olarak örneğin

<span id="sgecmesaj" class="bildiri" onclick=" return GeMesajBildirGoster(<%= Session["id"] %>)">
                        <%=  GelenBildirimAdeti.Split('|')[3] == "0" ? "" : GelenBildirimAdeti.Split('|')[3]%></span>
yukarıdaki span  tıkladığımda  GeMesajBildiriGoster() functionum hiç bir şekilde çalışmıyor normal sayfalarda çalışıyor  sanki yönlendirme yaptığım isimlerde böyle functionu arıyor gibi yada daha başka bir şey bu sorunu nasıl çözebilirim acaba  functionun sagına soluna bir şeymi yazmam gerekiyor değerli arkadaşlar ilgilenirseniz çok sevinirim.
Back to Top
SalmanArslan View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SalmanArslan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ağustos 2012 at 15:03
Konu çözüldü arayan mevlasınıda bulur neden 2 defa  postback olurmuş onuda buluyor :) herkese kolay gelsin.
Back to Top
null29 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote null29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ocak 2021 at 22:35
Soru çoktan sorulmuş ancak, vatandaş cevap yazmaya tenezzül etmemiş. akşam bu sorun karşıma çıktı. Anlamsız bir sorun, aşağıya cevabını yazıyorum.

sayfa loadında !page.ispostback kontrolünü yazıp yazmadığınızı, kontrol ediniz (muhtemelen yapmışındır)

bende sayfanın iki defa yüklenmesinin sebebi; bir image kontrolünde src="#" olarak verilmiş bundan kaynaklanıyormuş. O kadar aradım kodda bir sorun yok, htmlde de bunun sorun olacağı aklıma gelmemiş. Deneyerek buldum. Başkası aramasın. img lerde src değerine # yazmayın:)

Edited by null29 - 28 Ocak 2021 at 22:36
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.