C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > Mobil Programlama > Mobil Programlama
  New Posts New Posts RSS Feed - C# Ile Mobil Programlama Eğitim Seti Bölüm 1 - Blş
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

C# Ile Mobil Programlama Eğitim Seti Bölüm 1 - Blş

Post Reply Post Reply

Author
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cemo_direnis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: C# Ile Mobil Programlama Eğitim Seti Bölüm 1 - Blş
    Posted: 28 Temmuz 2012 at 20:38
Ürün Resmi :

Setten Görüntü :

Açıklama :

C# Ile Android , Mac , Mac X, İoS, Linux Işletim Sistemlerine Yazılım Yazma Ve Mobil Işletim Sistemlerinde C# Kullanımıyla Gelişmiş Uygulamalar Yazabilmek Için Birebir Olan Bir Eğitim Seti Çıktı. Bu Set Ile Ipad , IPhone , Tabled Pclere Ve Android Destekli Tüm Cep Telefonlarına Tüm Işletim Sistemlerine Yazılım Yazabileceksiniz.

Demo Video Için Tıkla

Konu Indexi :

1-) Mobile Giriş

1-) Android Nedir

2-) Mac,İOS Nedir

3-) Mobil Için Programlar

4-) Android Sdk Kurulumu

5-) Android Sdk AVD Ayarları

6-) MonoDevelop

7-) Mono Projesi Kurulumu

8-) Mono Projesi Ilk Uygulama

9-) Visual Studio Ve Mobil Entegresi

10-) Sdk Apileri Ve Uygulama

2-) Images - Media

1-) Gallery (BaseAdapter)

2-) ImageButton (Dip,Sp)

3-) ImageView (FindViewId)

4-) VideoView (ExternalStorageDirectory)

5-) MediaController

3-) Layout

1-) Frame Layout

2-) LinearLayout (H)

3-) LinearLayout (V)

4-) Relative Layout (Rotation)

5-) TableLayout - TableOneRowLayout

4-) Composite

1-) NotWidth - GridView

2-) View (Horizontel Scroll View)

3-) ListView (Adapter)

4-) Sliding Drawer

5-) Tab-Host

6-) Tab Widget

7-) WebView

5-) Form Widget

1-) Style - Button

2-) Pure Checkbox

3-) Horozintal ProgressBar (Interminate)

4-) UnControlled ProgressBar

5-) RadioButton - UnChecked Making

6-) RadioGroup

7-) RatingBar

8-) SeekBar

9-) Spinner

10-) Text (Large,Small,Saft)

11-) Manuel EditText

12-) TextView

13-) ToggleButton

6-) Text Fields

1-) Date (Manuel)

2-) E-Mail (Manuel)

3-) MultiLineText (Manuel)

4-) Number - Number Decimal (Manuel)

5-) Password

6-) Person Name

7-) Phone

8-) Plain Text

9-) Time

7-) Zaman

1-) DatePicker Manuel Kontrol

2-) TimePicker Manuel Kontrol

3-) DigitalClock

4-) Chronometre

5-) Analog Clock

8-) Other Layout

1-) Absolute Layout

2-) Öğrendiklerimiz

9-) Dialog

1-) AlertDialog (Positif, Negatif)

2-) ProgressDialog

3-) AdvancedDialog

10-) Recipes

1-) Intent - Maps

2-) Intent - Birini Arama

3-) Intent - WebSite

4-) Intent - Email Send

5-) Mesaj Gönderme

6-) DroidDraw

7-) Layoutlar Arası Geçiş

8-) Advanced Menu

11-) Canlı Çekim

1-) Canlı Çekim - Tabled Pc Inceleme

2-) Canlı Çekim - Tabled Pc'ye Yazdığımız Uygulamayı Yüklemek

3-) Canlı Çekim - Tabled Pc Ve Componenet Bağlantıları

12-) Veritabanı

1-) Veritabanı Bağlantılarına Giriş

2-) SqlLite Veritabanı Oluşturma

3-) SqlLite Bağlanma - Tablo Oluşturma

4-) SqlLite Veri Ekleme - Veri Gösterme

5-) SqlConnection Yardımıyla Bağlanma

6-) SqlConnection Ile Veri Alma

13-) Geliştirme

1-) IPod - IPhone Bildiklerimizi Uygulamak

2-) Mac ,Andorid , Linux Işletim Sistemlerine Bildiklerimizi Uygulamak

3-) Son

Aktivasyon : Set Bedava Herhangibi Bir Aktivasyona Gerek Yok . Anlayacağınız Beleş.

Part Şifresi : Şifre Yok

Partlar :

http://www.cyeraegitimseti.com/egitim/csharp_mobil_prog_bolum_1_egitim_seti.part1.rar
http://www.cyeraegitimseti.com/egitim/csharp_mobil_prog_bolum_1_egitim_seti.part2.rar
http://www.cyeraegitimseti.com/egitim/csharp_mobil_prog_bolum_1_egitim_seti.part3.rar
http://www.cyeraegitimseti.com/egitim/csharp_mobil_prog_bolum_1_egitim_seti.part4.rar
http://www.cyeraegitimseti.com/egitim/csharp_mobil_prog_bolum_1_egitim_seti.part5.rar
http://www.cyeraegitimseti.com/egitim/csharp_mobil_prog_bolum_1_egitim_seti.part6.rar
http://www.cyeraegitimseti.com/egitim/csharp_mobil_prog_bolum_1_egitim_seti.part7.rar

Setle Ilgili Herhangibi Bir Sorunda Lütfen Konuya Yazın yardımcı Olunacaktır.

Selametle . Set Sorunsuz Çalışıyor Ben Denedim
Insanlar Çok Değişmiş . Anlatmayı Dahi Beceremediği Sorusuna Cevap Aramakta .
Back to Top
cemo_direnis View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cemo_direnis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Temmuz 2012 at 07:49
bu arada ücretsiz . ücretli olsa aktivasyon olur . ama aktivasyon yok . sadece dağıtım amaçlı yapıyorlar bunu . tabi sadece tanıdıkları müşterilere veriyorlar . bende tanıdığım csharpnedir.com ailesiyile paylaşayim dedim . arayıp sorabilirsinizi onları beleş .

Selametle
Back to Top
mrtx View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mrtx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Temmuz 2012 at 13:17
İndiriyorum teşekkürler ;)
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cemo_direnis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Temmuz 2012 at 09:50
önemli dğeil . ben aslında böyle paylaşımlarda pek bulunmam . ama ilkdefa bir kurum bu kadar sağlam birşey yapmış . bedava olması dahada keyif verici :) . aradım sordum valla .
Back to Top
veli_1293 View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote veli_1293 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Temmuz 2012 at 09:54
çok faydalı bir paylaşım olmuş teşekkürler bende şimdi indiriyorum hemen :)
Back to Top
Serdar Er View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Serdar Er Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Temmuz 2012 at 10:35
bende indiriyorum tesekkurler :)tam da bu konulara baslicakken ve kaynak ararken super oldu valla
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cemo_direnis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Temmuz 2012 at 17:31
beğendinize sevindim . benimde çok hoşuma gitmişti zaten . umarım çok yararlı olur .Selametle.
Back to Top
PcMaKeR View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PcMaKeR Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Temmuz 2012 at 18:57
Mono :D

Çakma .NET Framework.

Android için java, IOS için Objective-C, Windows Phone için silverlight - c# yada vb öğrenin.

Mono ya bulaşmayın, ne destek dökümantasyonu java yada ios kadar var ne de performansı bu dillerin performansına yetişiyor...
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cemo_direnis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Temmuz 2012 at 19:31
PcMaker , Mono dediğin yapı kaynaklara göre 2015 de tam versiyonuyla yayına sokulacak . bunu 2012 yılının son çeyreğinde öğrenmeye başlamak demek nasıl birşey biliyormusun ?

kaldıki çakma .net framework dediğin şey aslında senin csharp ile yazıp xamarinin senin c# kodunu arkaplanda otomatik olarak bir java koduna çevirip işleme koymakta .

iosda veya androidde monotouchda eclipse vs.. kod yazdıysan bilmen gerekir şuanki xamarin kütüphanesinde eksik birşey yok birebir aynısı ++ üstüne adamlar c# gücünü + javanın gücünü + xamarin kendi kütüphanesini koymuş koca bir ağ çıkararak bunuda ücretli satıyor .

yani senin küçümsediğin yapı aslında c# , javayı ve xamarin kütüphanesi ki bu kütüphanede object cnin dllleride mevcut bunları barındırıyor . dökümantasyon bulman elbette zordur . resmi sitesinde 2015 faliyete tam geçicek bir uygulama . ve ben seti izlediğim kadarıyla bu haliyle bile yeter .

Selametle .
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cemo_direnis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Temmuz 2012 at 19:40
hani şunuda eklemeden duramıyacağım .

javada ve objective c de yazıpda ;

c# da "ipod,iphone,mac os x,android , linux "

platformlarından herhangibi birine yazamadığınız ne var ?

objective c ve java artık ne yapıyorsa c#da şu an babasını yapıyor kısacası selametle.
Back to Top
PcMaKeR View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PcMaKeR Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Temmuz 2012 at 20:10
Mono neredeyse 1 senedir güncellenmiyor ne monosundan bahsediyorsun bana.

4 ay opensuse kastım novell in desteklediği ve geliştirdiği bir dağıtım. Mono en güzel onda çalışıyor. Novell mono ekibiyle işlerini bozdu. Baya tartışıldı netten bulabilirsin. Monoya çok güvenmiştim ama vazgeçtim bu olaylardan sonra. Daha çoğu şey .net frameworkteki tadı vermiyor ve yerini tutmuyor... Devam etseydi ki developerları bile tam bir yanıt vermiyorlar en son ismini değiştireceklerdi microsoftun visual studiosunu ve windowsunu bırakıp postgresql yada mysql i arkama alıp linuxta rap rahat ve beş kuruş para ödemeden kasacaktım ne güzel ama sonuç bu!

Buyur ne zaman çıkmış gör son sürüm

Debug da sorun çıkıyor bir(ne kadar c# ta olsa debug'ı iğrenç)

Android e library yüklüyor ve android in bir üst versiyonuna yükseltirsen patlıyor artı bir yanılmıyorsam 15 - 20 mb native library yüklüyor.

Kodları çevirse ne olacak ki? Layout yapısı yüzünden işin yoksa saç baş yoluyorsun.

Sırf her platformda çalışıyor bir de c# kullanılıyor diye tercih ediyorsanız o sizin tercihiniz...

Elinle layout tasarlıcan da xml den de ölme eşşeğim ölme. Ha eclipse de tasarla xml yi al vs projene entegre et ohooo.

Android için: MotoDev + Java,
IOS için: X-Code + Objective-C

Bu kadar basit. Ha ben hepsini tek bir yerden yapayım diyorsanız allah kolaylık versin ne diyeyim. Eclipse(Motodev bu konuda mükemmel yada nvidia nın tegra Android Developer paketi - c++ ile nativin dibine vurup performans almak istiyorsan)

Hele bir de archlinux yada ubuntu üzerinde android kasacaksan tadından yenmiyor motodev...

Programcılıkta şunu benimsedim. Her platform kendi kütüphane ve dilleriyle geliştirilmeli: Windowslarda .NET yada C++ MFC
Linuxlarda: Python,c-c++
MAcos ve IOS ta objective-c

Herkes kendine uygun dökümantosyonu ve desteği veriyor. Gerisi teferruat. C# dil bu arada sadece dil. Arkasındaki kütüphaneyi rahatlıkla kodlamak için kullanılıyor. java ise hem dil hem arkasında kendine özel bir kütüphanesi var. objective-c de java gibi... ama c# bir dil. kendi derleyicini yazıp istersen c# ın yada java nın kodlamasını alıp kullanabilirsin ANSI ve ISO standartlarına göre o sana kalmış.

Dediklerini ben yaklaşık 6 ay önce uzun uzun araştırdım. Crackli versiyonunu bile bulup denedim xamarin in ama debug, layout ve yavaşlığı yüzünden vazgeçtim. Daha çok yolu var.
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cemo_direnis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Temmuz 2012 at 21:02
valla çok garip çok entrasan . xamarin firmasına senin gibi zeki biri böyle yorum yapabiliyorsan inan sadece susacağım .

ben obj-c dede javada yazdım . her ikiside emülatörlü . bugün c# ile xamarinin ücretli sürümünü satın alarak 999$ tabi . onlada uygulama geliştirdim . ve geliştiriyorumda . ben bir sorunla Allahın izniyle karşılaşmadım .

ha dersenki layout tasarım zor . ona eyw derim . ama şunuda belirtirimki tasarımı studioda yapmıyorlar , droidrawda yapıp xaml stuio copy-past yapıyorlar .

neyse konu umarım hakkettiği değeri bulur .
Back to Top
mrtx View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mrtx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Temmuz 2012 at 20:20
:(( Sanırım kullandığımız lisans iptal edildi, set artık kullanılmıyor :((
Back to Top
faruqi View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote faruqi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ağustos 2012 at 01:01
bu programı indirdim, çalışıyordu derken ne olduysa çalışmaz oldu. paran yoksa ara biz sana gönderelim gibi bir yazı çıkıyor. burda paylaşıyorsunuz ama adamların haberi yok demekki.
Back to Top
veli_1293 View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote veli_1293 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ağustos 2012 at 22:26
aktif hale gelmiyor artık :(
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cemo_direnis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ağustos 2012 at 13:24
arkadaşlar malesef yapabileceğim birşey yok . Adamlar iyi önlem almışlar . 4 arkadaşıma daha verdim hoşlarına gitti . sonrada adamlar iptal edince satın aldılar . gayet başarılı . ama güvenliği bu kadar iyi sağlamış bir firmanında bu seti tekrar internete düşeceğine ben hiç ihtimal dahi vermiyorum .

Üzgünüm . hakkınızı helal edin . Selametle.
Back to Top
thenorthstar View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote thenorthstar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Şubat 2013 at 13:10
Merhaba Arkadaşlar  vermiş olduğunuz linklerde hata var sanırım indiremiyorum. linkleri yenileyebilirmisiniz veya alternatif bir link verebilirmisiniz?
Back to Top
IsoyLmZ View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote IsoyLmZ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Şubat 2013 at 10:56
Link kırık tekrar yenileyebilirmisiniz ?
Back to Top
seyitoglumehmet View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote seyitoglumehmet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ocak 2014 at 23:17
Arkadaşlar Dikkatinize Eğitim Setini Satan Kurum veya Şahıs Tamamen Para Tuzağı Eğitim Setini Sattıktan Sonra Ola ki Diskinizde Sorun Çıktı Format Attınız Şifre İçin Tekrar Başvurunuzda Her Zaman Değişik Fiyat Uygulaması İle Karşılaşıyoruz İlk Aramamda Set Ücretinin Parasını Tekrar İstediler İkinci Aramamda Şifre İçin Ayrıca 40 TL ücret istediler bilginize
Back to Top
polo41 View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polo41 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ocak 2014 at 01:56
elinde olan varsa link verebilir mi

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.