C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > C# / .NET > Visual C#
  New Posts New Posts RSS Feed - TAPI Hakkında
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

TAPI Hakkında

Post Reply Post Reply

Author
Newbie
Newbie

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JITter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: TAPI Hakkında
    Posted: 05 Kasım 2005 at 22:58

Bir program hazırlamak istiyorum ancak nasıl bir yol izlemem gerekli bilemiyorum.Programın amacı kısaca şu olacak.

Bir veritabanı tasarladım.Veritabanında tanıdığım kişilerin telefon numaraları ve isimleri kayıtlı.Olay şu olacak telefon hattını doğrudan modeme ve modemdende 2. çıkış ile telefona bağladım.modeme bir çağrı geldiğinde gelen numarayı ilk önce almak ve veritabanında kayıtlımı değilmi kontrol ettirdikten sonra eğer kayıtlıysa cep telefonlarında olduğu gibi numara sahibinin ismiyle programda göstermek istiyorum.Bununla ilgili C# da bir sınıf bulamadım ancak TAPI denilen bir api buldum.bunula ilgili birkaç örnekte var ama C++ tabanlı.Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerek bilgisi olan varsa yardım istiyorum..

İyi çalışmalar....

Back to Top
algans View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote algans Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Aralık 2005 at 18:33

Bir yolunu buldunsa bizimlede paylaşırmısın. Aradan baya zaman geçti kimse bişey yazmadığına göre bu konu hakkında fikri olan kimse yok ?

Sefer Algan
www.csharpnedir.com
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.