C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > C# / .NET > Visual C#
  New Posts New Posts RSS Feed - ilişkili tablolar ile toplama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

ilişkili tablolar ile toplama

Post Reply Post Reply

Author
Groupie
Groupie

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mustafaunlu85 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: ilişkili tablolar ile toplama
    Posted: 07 Temmuz 2010 at 11:45

Arkadaşlar merhaba,

Üzerinde çalıştığım bir projem var. Bu projede Product ve WorkOrder adındaki tablolarımı birbiri ile ilişkilendirdim. Form sayfasında Product tablosuna yeni ürün ekleyebiliyorum. WorkOrder(iş emirleri) sayfasında da comboboxtan bir ürün seçerek o ürüne iş emri açabiliyorum. Sorum şu Product tablomda ProductQuantity(ürün miktarı) ve WorkOrder tablomda WoQuantity(iş emri miktarı) adlarında sütunlar var. İş emiri açma sayfasında önce iş emri tipi seçiliyor(alım ya da satım) sonra iş emri açılacak ürün ve kaç adet olacağı(WoQuantity) seçiliyor bu iş emrini kaydet dediğimde mesela; ilgili üründen 50 adet olsun bende alım işleminde iş emri miktarına 10 girmiş oliim sonuç olarak Product tablosundaki Quantity kaydete basılınca 60 olmalı. Biraz uzun oldu ama net anlatmak için detaylı olarak yazdım. Bu işlemi nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.
mst
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.