C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > C# / .NET > Visual C#
  New Posts New Posts RSS Feed - Sık sık açılan konular!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sık sık açılan konular!

Post Reply Post Reply

Author
Moderator Group
Moderator Group

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PcMaKeR Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sık sık açılan konular!
    Posted: 02 Temmuz 2010 at 23:48
Forumda devamlı aynı konular açılıyor ve neredeyse hiçbir üye doğru düzgün arama yapmıyor.

En bilindik olanı Form dan Forma veri transveri, nesne erişimi, özellik erişim vb.

Bunun için bir çözüm üreteyim dedim ve şu savunma cümlesinden kurtulalım: "Forumun arama motorunu kullandım ama bulamadım."
Google ne güne duruyor.

Peki niye böyle konuşuyorsun PcMaKeR ?

Cevap: Arkadaşlar konuyu açmak için ve cevap için beklenilen yada harcanan zaman yerine daha önceden açılmış konuları aratıp inceleyin.

Formdan forma yapılan iletişimlerin çoğu Access Modifier sorunu. Çoğu kişi sorulan soruyu değiştirerek farklı bir soru gibi öne sürüyor.

Mesela DataGridView var ikinci formda ben buna nasıl erişirim diyor. Ama diğer başka bir başlıkta Form2 içinde string ime nasıl erişirim diyor.

Bakın soru farklı ama kökü aynı... Erişimini public yada internal tanımlasa erişimi basit olacakda bunu bir an unutuyoruz...

Bu yüzden bu tür konuları açmadan önce lütfen arama yapın.

Google da etkili arama yapmak için şunu kullanın(bir çok sitede en etkili çözüm)

site:csharpnedir.com aranacak kelime yada cümle.

site:csharpnedir.com tanımlaması sadece bu sitede aradığınız kelimeleri listeleyecek yoksa benzerlerini gösterecek. Hiç yoksa uyarı verir aramanızı değiştirirsiniz.

Bu konu altında gözümden kaçan yada sık sık açılan konular olursa sizden istediğim buraya yazmanız.

Bu konuyu Visual C# kısmına açtım. Çoğunluk burada.

Not: Konuyu açmakta ısrar edenlerin konusunu araştırıyorum forumda. Eğer problemini çözecek birşey daha önce açılmışsa konuyu kitliyordum fakat bundan sonra sileceğim.

Silmemin sebebine gelirsek; Googledan yada herhangi bir arama motorundan problemi olan kişi aratıyor ve sizin açtığınız konu görünüyor. Belki cevapsız kalmıştır o konu ve ziyaretçinin zamanı boşa kayboluyor.

Bu yüzden silmek en mantıklısı.

Forum kurallarının 2. maddesine (http://www.csharpnedir.com/forum2/forum_posts.asp?TID=13361&FID=41&PR=3) göre eğer bu durumu ihlal edip 3. kere de açar ve sorusunu değiştirip sorarsa üyeliğini durdurmak zorunda kalacağım.

Bu duruma getirmeyin kendinizi. Bizim amacımız yardımcı olmak.
Back to Top
diciboy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diciboy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ocak 2011 at 14:20
evt bu tür konular sykça soruluyor, içeri?i ayny olup farkly ?ekillerde ifade edilen mesajlar var, arama syrasynda bulunamayabiliyor. Bu ?ekilde syklykla sorulan sorular genel bir ba?lykla sabitlenirse, belki tekrarlar engellenebilir.
C# ögreniyorum ..
Back to Top
microsof__t View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote microsof__t Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Mart 2011 at 02:10
Cevap Veriyorum....

Forumda devamli ayni konular açiliyor ve neredeyse hiçbir üye dogru düzgün arama yapmiyor.
Cev:Etrafynyzy de?il kendinizi de?i?tiriniz

En bilindik olani Form dan Forma veri transveri, nesne erisimi, özellik erisim vb.
 Cev:formdan forma veri tyransferini  ve nesne eri?imi diye sizin yazmy? olduunuz ba?lyklarda c# kysmynda arama yaptyrdyk fakat bir yanyt alamadyk,yada gözümüzden kaçmy? olabilir yada ba?ka bir?ey i?te

Bunun için bir çözüm üreteyim dedim ve su savunma cümlesinden kurtulalim: "Forumun arama motorunu kullandim ama bulamadim."
Google ne güne duruyor.
Cev:Ba?ka siteyi kullanycak olsam sizin sitenizde zaman geçirmezdim

Arkadaslar konuyu açmak için ve cevap için beklenilen yada harcanan zaman yerine daha önceden açilmis konulari aratip inceleyin.
Cev:Burda Çok Haklysynyz.

Formdan forma yapilan iletisimlerin çogu Access Modifier sorunu. Çogu kisi sorulan soruyu degistirerek farkli bir soru gibi öne sürüyor.
Mesela DataGridView var ikinci formda ben buna nasil erisirim diyor. Ama diger baska bir baslikta Form2 içinde string ime nasil erisirim diyor.
Bakin soru farkli ama kökü ayni... Erisimini public yada internal tanimlasa erisimi basit olacakda bunu bir an unutuyoruz...
Cev:Burasy Sitenin Form Tarafy zaten sayyn yöneticiler burada insanlar  sorarak kendilerini bir zaman yeti?tirmekteler  zaten public yada internal  tam anlamyyla insanlar anlasalar dedi?iniz biçimde bir Form açmazlar ve Adyny form koydu?unuz bir sitede Formla?mazdyk,Herkez sizin kadar bilgili de?iller

Bu yüzden bu tür konulari açmadan önce lütfen arama yapin.
Cev:Te?ekkkürler

?imdi sayyn yöneticiler arkada?yn dedi?i gibi bir gruplama yapyn bence acemiler uzmanlar diye birde sitenize Kullanycy eklerken bir synava tabi tutun geçemeyenler Formunuza kaydolamaz en azyndan sizinde zamanynyzy almayyz

Back to Top
egmnsglm View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote egmnsglm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Eylül 2011 at 14:50
Yapıcı Eleştiri..
Açıkçası herkes her başlığı tanıyamaz ne aratacağından emin olmadan arama yapıldığı için bu tür sorunlarla karşılaşıyorsunuz.

Bence "aramayı googleda yapın" etik olmamış sitenin yetersizliğini ve vizyon eksikliğini gösteriyor. O zaman arama kısmını google'a atayın anahtar kelimeleri koyun + arama başlığını koyun, yani "site:csharpnedir.com + abc" seklinde googleda arama yapsın sitenizin arama motoru.

Asıl söylemek istediğimse kullanıcılardan daha önce "aranmış mı"yı beklemek mantıksız, bence çözümü kenidiniz geliştirmelisiniz. Sitenin eksikliklerine göre kullanıcıyı yönlendirmek çözüm olamaz. Kullanıcı konu başlığı koyarken, site kendi içinde ya da GOOGLE'da arama yapar ve benzerliklere göre "daha önce böyle bir konu açılmıştı", "bu konuya bakmış mıydınız", ya da "benzer konular" gibi liste çıkarabilir çıkan listeden kullanıcı gerekli linki seçebilir.
Back to Top
PcMaKeR View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PcMaKeR Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Eylül 2011 at 14:57
Gönderdiğim google linkine bir tıklayıp arama metni kutusunda ne yazıyor bakın bakalım?

@egmnsglm forum scripti eski bir script. Bunu yönetim belirliyor ben değil. Ve kısaca kimse google da konu var mı diye kod yazıp foruma entegre etmekle uğraşmaz. Forumun arama motoru fulltext li ama kullanması zor geliyor millete. Google bir kutucuk yaz arat. linke tıklayıp hangi sitede aranıyor bakılsın. Yukardaki nick bulamayıp ms nin ismini kullanan arkadaş a zaten yorum yapmaya gerek duymuyorum.
Back to Top
OguzK View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote OguzK Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kasım 2012 at 09:34
Originally posted by yjututyutututu yjututyutututu wrote:

Böyle birşeyi en kolay bir şekilde C# ile nasıl yapabilirim ?.a=int(checkbox.Text1 + checkbox.Text2 + checkbox.Text3 + checkbox.Text4 )a=label1.TextCheckbox'lar içindeki string sayılar integer'a çevrilecek ve birbirleriyle toplanıp label1.Text'e eşitlenecek.

Böyle bir soruyu tam yerinde sormuşsun arkadaşım tebrik ederim öncelikle :) Ne içip de geçiyonuz pc başına siz yahu :)
Dehanın 10'da 1'i yetenek 10'da 9'u da çalışmaktır. Albert Einstein

Oğuz KURTCUOĞLU | Software Developer
Resital Bilgisayar Eğitim LTD. ŞTİ.
www.rst.com.tr
Back to Top
polis88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polis88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Şubat 2013 at 03:45
Bnece her yeni konu herzaman yeni bir bilgi getirir ayrıca her yeni konu açıldıgında forumun hitide artar üye sayısıda artar.. Google'da index ne kadar fazla olursa kullanıcı o kadar çok yönelir foruma ve soru sayısıda buna bağlı artar.. Şimdi 1 yıl once forumda açılmış konuya 2-3 tane işe yaramayan yorum yapılmıs ise bu soru 1yıl sonra tekrar sorulursa bu sefer farklı cevaplar gelecek ve google'da arama yapan kısı daha çeşitlı ve sağlıklı cevaplar bulacak...

stackoverflow.com Bakınız Aynı sorulardan belkide 100 tane var dünyanın en büyük forumlarından, bir diğeri codeproject hakeza oda aynı..

Bu aynı konu durumunu forumda tekrardan gözden geçirmeniz lazım..

İletişim
24 Ekim 2011 Saat= 9:00 Yazılım Kursuna Başlad
Back to Top
jimmyuk9nine View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jimmyuk9nine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Temmuz 2013 at 05:10
believe that never escape the good "decoration" women's stuff. Strongly recommended that paragraph three O-ring jimmy choo wedding shoes belt cheap jimmy choo shoes buckle, very chic design, with sweaters and pants both stylish and decent; That Twill most suitable jimmy choo wedding shoes cross section with all kinds of casual pants, loosely rolled at cheap jimmy choo shoes the waist, twisting When moving waist estimate all eyes will focus jimmy choo uk on this oh.

Fashion leader affinity Capital Cube - Haining China Leather City, the successful landing small board - Clothing securities - (BUSINESS WIRE) - China Fashion Network
At 9:30 on January 26 copies, with the Shenzhen Stock Exchange opening treasure bell crisp sound, Haining China Leather City Corporation (stock abbreviation: Haining jimmy choo shoes City, stock code: 002344) officially listed. Domestic leather professional market jimmy choo outlet with the first listed company. Fashion leader affinity capital cube "there karen millen sale are nearly 100,000 types of professional jimmy choo shoes market, the annual turnover of ten billion yuan also long been over one thousand, but so far can not officially become a listed company more than five. Haining China Why Leather City to jimmy choo sale be among the ranks of listed companies? reason is that karen millen dresses he, as leader of China Leather fashion positioning and good growth companies. "In an interview with reporters, when an industry expert as saying. According to reports, Haining karen millen outlet China Leather City karen millen uk Corporation main leather professional jimmy choo sale market development, leasing and services, is the "Haining China Leather City," the organizers and operators. Haining China Leather City is the country's largest leather professional markets. 2009, passenger traffic reached 420 million, turnover of ten billion yuan. Since its inception in 1994, built in Haining China Leather City, the formation of the country's largest distribution center for leather based on leather, is committed jimmy choo outlet to promoting China leather walking fashion brand of the road. After 16 years of jimmy choo uk development, Haining China Leather City has not only been assessed as "national civilized market", "national AAAA level scenic spots," the industry has also been recognized as "China Leather fashion vane", "Chinese leather first bridgehead." Haining China Leather City Co., Ltd., law office, said: "Haining China Leather City, not only through the leather manufacturers provide sales venue, and more continue to work to promote the leather industry chain, improve and leather industry cluster upgrade by mining industrial customers deep and prospective needs, to achieve the company's new development. "It is understood, Haining City number of issued shares of 7,000 shares at an issue price of 20 yuan / share, the total issued share capital of 280,000,000 shares. First day of listing, Haining City opened at 23 yuan / share, opening instantly rose to 15%. Fashion promising Haining City Nuggets listed, how will the Fun "Capital cube"? Law office told reporters that this listing to raise funds primarily for Haining China Leather City, the total investment of 600 million yuan three works - brand fashion center. The project is to further improve the Haining China Leather City Leather

http://www.strom-sparforum.de/topic.php?id=87527&replies=1#post-93025
http://www.cvktech.com/forum/topic.php?id=151606&replies=2#post-346039
http://stormscycles.com/forum/topic.php?id=97576&replies=2#post-95342
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.