C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > C# / .NET > C#
  New Posts New Posts RSS Feed - C# ’ı öğrenmek...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

C# ’ı öğrenmek...

Post Reply Post Reply

Author
Groupie
Groupie

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote efkan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: C# ’ı öğrenmek...
    Posted: 07 Nisan 2005 at 15:19

Herkese selamlar,

ben yaklaşık 2 ay önce C#'ı öğrenmeye heves edinmiştim.Delphi kullanıcısı olarak her ne kadar basit deselerde syntaxını halen anlayamadım(kodlaması delphiye göre çok kalabalık olduğundan olabilir.)  Kendimi akıntıya karşı kürek çekiyormuş gibi hissediyorum.Çok yavaş ilerliyorum.

Bu konuda forumumuzu da inceledim ama ben halen bayağı düşük seviyedeyim.Elimde bir C# kitabı var ve bol bol örnekler var içinde.Acaba diyorum direkt örneklere geçiş yapmam genel mantığı anlamam ve işi çabuk kavramama mı sebep olur yoksa aksine birşey öğrenmeden geçmeme mi?

çok basit ve zaman kaybı gibi görünsede bu benim için biraz önemli.İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.Herkese iyi çalışmalar dilerim...

Soru da bilgiden doğar, cevap da..
Back to Top
Boot View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Boot Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Nisan 2005 at 21:33
Direk kod yazmaya basla .... 10 kat daha hizli ogrenirsin .. Kitaplari bosver ...
Back to Top
efkan View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote efkan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Nisan 2005 at 14:28

aradığım cevap gerçekten buydu . üstelik bir üstaddan duymak beni dahada rahatlattı.

teşekkürler , iyi çalışmalar dilerim...

Back to Top
rayyildiz View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rayyildiz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Nisan 2005 at 15:49

Aslında elinde varsa ve /veya bulabilirsen c# ile ilgili kodlara bak. Bazı hkodlar geçkekten sana nasıl yapılacağını anlatıyor. Delphi bilgdiğine göre algoritma biliyorsun demektir. Bir de bak bakalım C# gibi ileri seviyede nesneye dayalı bir dilin yaklaşımı nasıl. Bunlar seni geliştirecektir.

Kitap yerine msdn sana daha fayda sağlar. İlgilendiğin bir konu üzerinde uygulamalar yaz. Üniversitelerde( bazı üniversitelerde C# öğretilmekte) bazı ödevler bulabilirsin. Bazıları basit bazıları ise gerçekten zor olabilecek ödevler var. İşte bu gibi uygulamalar yazarsan C# kendini geliştireebilirsin.

Haydi kolay gelsin.

Back to Top
efkan View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote efkan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Nisan 2005 at 16:21
sizede çok teşekkür ederim.Uni. projeleri hiç aklıma gelmemişti.. iyi çalışmalar dilerim,  tekrar sağolun..
Back to Top
karakurum View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote karakurum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Nisan 2005 at 17:17

BENCEDE DIREKT KOD YAZMAYA BASLA. DELPHIDE YAPMIS OLDUGUN KUCUK BI PRG. RAMI DIREKT C# TA YAZMAYA CALIŞ BEN DE VB ILE UGRASIYORDUM. ILK YAPTIGIMDA VBDEKI KUCUK BI PROJEYI C# DA YAZMAK OLDU.ILK GUNLER BENI DELIRTTI AMA ZAMANLA ALISILIYOR VE HALA ALIŞMAYA CALIŞIYORUM CUNKU BENDE YENIYIM BU İŞTE :) VE HALA DELIRIYORUM İŞİN ZEVKİDE BURDA ZATEN. BIDE COZEMEDIGIN BI MEVZUYU HEMEN FORUMA SORMA ILK ONCE KENDIN ARASTIR MSDN DE. ARASTIRIRKEN BAYA SEY OGRENIYOSUN. BAKTIN MEVZUYU COZEMIYORSUN FORUMA SOR BOOT USTAT HALLEDER :)

OZCAN BEY SAYGILAR. :O)

MADEMKİ YAPAN BİLİR, ELBETTEKİ BİLEN KONUŞUR !!!:
Back to Top
efkan View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote efkan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Nisan 2005 at 08:15

İlginiz için çok teşekkürler ,

tavsiyenize uyucam.Yapabilirsem hemen bi küçük depo programı yazıcam.. iyi çalışmalar dilerim..

Back to Top
ENDER_ERDEM View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ENDER_ERDEM Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Nisan 2005 at 11:28
MILLET DELPHI DEN C# A GECMEYE BASLADI.BENDEDE AYNI SORUN BULUNUYOR.
Back to Top
phrozen View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote phrozen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Nisan 2005 at 09:14
Her yerde aynı şeyi söylüyorum c#, hem üreticisinin gücü (gerçi Bill Gates' in Deccal olma hevesi düşündürücü ama), hem net platformunun kalıcılığı, hem de %100 OOP (ya da Türkçe' de NYP) olması açısından harika bir dil ancak kodların çarşaf çarşaf açılabilmesi açısından da son derece sakıncalı... Tamam DeDe programıyla (Delphi Decompiler) Delphi kodları da çarşaf gibi açılabiliyordu ama bu çok daha kolay yahu.. İnsanın hafif profesyonel bir uygulama yazası bile gelmiyor.... Boot hariç. O gerçekten aşmış... Ve aşıyor...
Büyük işler tecrübeyle başarılır,tecrübe ise hataların toplamıdır
Kuyuya düşmüş bir kurbağa için gökyüzü,kuyu yarıçapının karesiyle pi sayısının çarpımına eşittir
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.