C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > Sertifikasyon ve Kariyer > Sertifikasyon ve Kariyer
  New Posts New Posts RSS Feed - Ankara'da Yazılım Uzmanlığı Eğitimi ?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ankara'da Yazılım Uzmanlığı Eğitimi ?

Post Reply Post Reply Page  <12

Author
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote seser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Haziran 2010 at 13:04
kurs ilk başlangıç için iyi olabilir. Kod nedir, nereye yazılır, nasıl çalıştırılır onu öğretiyorlar. daha fazlası olduğunu sanmıyorum. kursa gidip daha fazlasını öğrenen görmedim. konuya birazcık vakıf olan biri için kurs tamamen anlamsız olur.

kurslarda yazılım mühendisliği hakkında tek kelime etmezler. sadece kodlama örnekleri veriyorlar, neyi niye kullandıklarını bile anlatmazlar. kurstan hemen sonra çıkıp program yazabileceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz. yazılım geliştirme ile ilgili daha öğrenilecek çok şey var.

ingilizce bence olmazsa olmaz. sular seller gibi konuşmaya gerek yok, okuduğunu anla yeter. yazılım ile ilgili makalelerin yarısından fazlası terimdir, onlarıda zamanla tamamlarsınız.

MS sertifikalarının nasıl alındığını hepimiz biliyoruz, bilmeyen varsa sorsun anlatırız. bu nedenle bence hiç bir değeri yok, bunun nasıl alındığını bilen insanlar için de değeri yok.

kurum iyi olabilir, para kazanmanın yanında temel amacı öğretmek olabilir.
ama interneti kullanmayı bilmiyorsan sadece kurs ile kendini geliştirmezsin. interneti kullanmayı biliyorsan kurs gerekli değil.

kurslara, ben, sadece yazılıma giriş olarak bakıyorum. işe nereden başlayacağınız gösteriyor.
acil durumda camı kırınız!
Back to Top
gokhantiknaz View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gokhantiknaz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Haziran 2010 at 17:25
Tartisma ortami yaratalim derken kafamiz iyice karisti. Bazilari gerekli diyor kursa bazilari gereksiz.

Ben kursa gitmeye karar veren birisi olarak ve bir egitmen olarak kurslarin gerekli oldugunu dusunuyorum. Cunku evde 1 gunde ogrenebilecegin birseyi kursta bir kac saatte ogrenip uygulama yapabilirsin. Sahsen denedim de .net egitim cd lerini indirdim evde calistim ama o kadar da faydali olmuyor.

Benim kafamdaki soru isaretleri PCMaker in soyledikleri idi.Biz Sertifikalara ve bu tip kurslara bakmiyoruz diye soylemis.
Yeni baslayacak birisi olarak merakimdan soruyorum PcMaker acaba bu sektorde bu kurslara gitmis insanlar calismiyor mu? ne kadar tercih ediliyor acaba? ve birde kendimizi ne kadar gelistirebiliriz? yani yasim 26 fizik ogretmenligi mezunuyum. ama oldum olasi bu alana ilgim var. simdi bir kursa gitsem aylik bir kurs. bu kurstan sonra is bulup kendimi gelistirmem ne kadar surer. yada bir yazilimci olabilir miyim gercekten? Ben sadece kendimi ornek verdim eminim merak eden cok insan vardir bu cevaplari?
Back to Top
ilkerhalil View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ilkerhalil Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Haziran 2010 at 11:38
Açıkça konuşmak gerekirse .Net'deki Delegate yapısını (eğer daha önce yazılım eğitimi  almadıysanız) öğrenmeniz çok zor.Eğitmenler (kurslar) bu noktada gerekli diye düşünüyorum.Bu kursların mantar gibi çoğalması ne yazık ki kaliteyi hayli düşürüyor.Seser'de bu noktaya dikkat çekiyor aslında.Kurslarda öğretilmesi gereken şeyler öğretilmiyor.Özellikle Tasarım Kalıpları.(Eğitmenleri "-abstract class- var.O zaman Interface'e ne gerek var" sorusuna yanıt veremediği kurslar mevcut)

www.developermania.net
Back to Top
sihirli View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sihirli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Eylül 2010 at 11:53
ben geçen hafta vektörel bilişimin tanıtım seminerine katıldım arkadaşlarım daha önce autocad ve 3 dmax kursu almıştı onlar önerdi.  gerçekten işlerini profosyonel olarak yapıyorlar. zaten kurs ve sınıf ortamı herşeyi anlatıyor kursa katılmayı ciddi şekilde düşünoyrum
Back to Top
Share View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Share Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kasım 2010 at 04:41
Yorumları okurken bir hisse kapıldım. Sanki burada, vektörelbilişim hakkında yorum yapanlardan bazıları orada çalışıyormuş da çaktırmamaya çalışıyormuş gibi geldi bana.

Eğer böyleyse zaten kurum buradaki insanları kandırmış olmuyor mu?  Böyle bir kuruma nasıl güvenilebilir? Bu kurum hakkında bir şeyler öğrenmek isteyenlere maske takarak müdahele etmek isterken kurum kendi kendisinin aslında nasıl bir zihniyete sahip olduğunu açıkça koymuş olmuyor mu? Hiç hoşlanmadım bundan. İnsanları aldatmaya çalışmak onları aptal yerine koymak  hiç hoş bir davranış değil. Vektörel Bilişim kendi kendisini ele veriyor...
Back to Top
osican View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote osican Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Aralık 2010 at 18:11
Ankara'da kaç tane kurs varki araştırılması bu kadar zor olsun.
Kuruma gidip, öğretmenlerle konuşup kıyaslamayı yapamayacak kimse olmasa gerek bu forumda.
Back to Top
deniz007 View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deniz007 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ağustos 2011 at 12:25

Acaba ben başka bir yeremi gittim? izmir 2 de olan iki teknik değilmi bu söylediğiniz yer? bilge adam'a gittim sonra izmir iki de tabelasında iki teknik yazan yere gittim hiç de sizin yazdığınız gibi bana uzman gelmediler!!! Orada ki duran kişilerin microsoftan bile haberleri yok ki nasıl oluyorda bu şekilde yazabiliyorsunuz anlamış değilim! 

Back to Top
deniz007 View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deniz007 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Eylül 2011 at 13:55
Originally posted by alidemmir alidemmir wrote:

tabikide ikiteknik bilişime gidilmeli...fiyatlar komik denecek kadar indirimli.hocaları deseniz muhteşem..:D

Sayın alidemmir bey/bayan insanları kandırmaya veya yanlış yönlendirmeye kimsenin hakkı yok. 
Arkadaşlar, buradaki yazılanlara  çok doğru olmayabiliyor ben bu yazılan iki teknik e gittim yazılım uzmanlığı ve microsofttan haberleri bile yok.
Sorduğum sorular ve aldığım cevaplar!!
Dökümanımız varmı? döküman veriyoruz( dökümanın içeriği ve microsoft desteklimi bilinmiyor)
Eğitiminiz hakkında bilgi ? eğitimenimiz uzman (microsoft yetkinlik sertifikası hakkında bilgi yok)
Daha önce yazılım uzmanlığı eğitiminden kaç kişiyi mezun ettiniz? Cevap yerine geçiştirici konuşmalar vb.
Microsoft yetkili eğitim merkezimisiniz? Eğitimen uzaman bizde yekin eğitim kurumuyuz vb. ama nedense bu konuda cevap alamadım.

Cevaplar genelde yuvarlama hoca uzman vs.  Şimdi burada reklam olmasın diye kurumun adını vermiyorum o kurum ne söyemişsem gayet aydınlatıcı cevaplar verdiler.
Eğitimen Microsoft Tarafından yetkilendirilmiş eğitmen
Kaynak dökümanlar yine microsoft destekli
Yine sertifikaları microsoft katılım belgesi vb.
Verdikleri dökümanda ayrıntılı bir şekilde yazmışlar.
1000 lerce yazılımcıyı işe yerleştirmişler
yine binlerce kişiyi mezun etmişler vb.

Sayın alidemmir buraya bişey yazarken dikkat etseniz iyi olur. Benim ve başkalarının zamanını boşa harcatmayın.
Uzman hoca, ben aldım çok memnun kaldım, tavsiye ederim gibi çümlelerle kimseyi kandırmaya hakkın yok!!!!
Lütfen kimse alınmasın ağustosun sıcağında bir sürü yürü uzman hocanın olduğu kursu bulacağım diye ve çıka çıka ara katta bir kurs çıksın ve bol konuşan ama hiçbirşey anlatamayan sekreter/yetkili kimse... O zaman benimde bu doğruları burada paylaşmam gayet normal ve aydınlatıcı da olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar yazılım uzmanlığı eğitimine gitmek istiyorsanız microsoftun resmi web sayfasında yetkili eğitim merkezlerinin adları yazıyor. Araştırın hangisi size uygun ise oraya kayıt olun.

Edited by deniz007 - 08 Eylül 2011 at 18:38
Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol!
Hz. Mevlana
Back to Top
saruman View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote saruman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Eylül 2011 at 11:17
Arkadaşlar, araştırma yapan arkadaşlar hangi nedenle, hangi kurumda karar verdiler? Ben de araştırıyorum da. Bilgi paylaşalım lütfen
Back to Top
deniz007 View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deniz007 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Eylül 2011 at 12:40

Merhaba,

Burada kurum paylaşmayı doğru bulmuyorum. Ben size özel mesaj gönderdim.

Arkadaşlar tekrar söylüyorum kuruma gidin araştırın belgelerine bakın öğretmenleriyle konuşun ona göre karar verin.
İki Teknik'in yazdıkları gibi uzman hoca, on numara, ankara da birinci vb. komik yazılara itibar etmeyin.

En kıl olduğum da hocamız uzman!!!
Kadeşim bu hocaya uzmanlığı kim vermiş belgeleri nerde? Kurum nereden uzmanlık belgesi almış, belgesi nerede?
Eğitim kurumları bu ülkenin en dürüst kurumları olmalı vede sahipleri veya öğretmenleri ticari kaygılar için yalan yalnış şeyler yazmamalı bence. Ha yazacaklarsa da cevap yazacak birileri çıkar bu memlekette.

Hz. Mevlana
Back to Top
deniz007 View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deniz007 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Eylül 2011 at 14:33

Ankara'da Microsoft yetkili eğitim merkezleri ve yazılım uzmanlığı eğitimi veren kurumlar.

1. Bige Adam Bilgi Teknolojileri Akademisi www.bilgeadam.com (İstanbul merkezli büyük bir eğitim kurumu)
2.İnfo Park Eğitim Danışmanlık www.infopark.com.tr ( Ankara merkezli kurumsal bir fima yeri bilkent te.)
3. Meridyen Eğitim Merkezi  www.meridyenbilisim.com (Kpss, İngilizce Bilgisayar eğitimleri veren ankara merkezli firma)
4.Vektörel Bilişim Bilgisayar Eğitim Merkezi www.vektorelbilisim.com (Ankara merkezli bilgisayar ve mühendislik alanında eğitimler veriyor.

Arkadaşlar reklam olmasın diye ankara daki yazılm eğitimleri veren kurumların hepsini yazdım. Siz kendiniz gidin araştırın kararınızı verin.

Aman ha hocaları uzman olsun:):)
Hz. Mevlana
Back to Top
forloop View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote forloop Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Temmuz 2012 at 09:50
Ankara'da yazılım ve sistem uzmanlığı kursu arayanlar için yardımcı olabilirim. Normalde 2011 yılı fiyatları 3000TL'den başlayan kursa bir profesörün aracılığıyla 1500TL'den gitmiştim. Zamanımın yetersizliği sonucunda bıraktım lakin anlaşmamıza göre kurs hakkım devam ediyor ve bunu isteyen birine yine 1500TL'den devredebilirim. Kurs Ankara'nın en bilinen ve başarılı kurslarından biridir. İlgilenen olursa özel olarak adını verebilirim ve araştırabilir. Bilgilerinize..
Back to Top
vektorelbilisim View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vektorelbilisim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Eylül 2012 at 15:22

Kendini Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı konusunda yetiştirmek, geliştirmek ve Microsoft  MCPD sınavlarına hazırlanmak isteyenler eylül ayı fırsatını kaçırmayın!!!   %20 indirimli Yazılım uzmanlığı eğitimleri başlıyor!

YAZLIM UZMANLIĞI EĞİTİM İÇERİĞİ

• Porgramlamanın temelleri veri tabanı değişkenelr algoritmalar
  • C#
  • ms SQl
  • Asp. NET
  • Ado.NET
  • .NET Framework
  • Visual studio
  • Ajax
  • Windows Froms
  • Web uygulamaları dağıtık uygulamalar
  • Mobil teknolojiler
  • Object oriented prog.

Bu eğitimi aldıktan sonra Uygulama Geliştirici Yazılım Mimarı Yazılım Uzmanı Veritabanı UzmanıProje YöneticisiAnalist Programc Uygulama Analisti Teknik Danışman Bilgi İşlem Yöneticisi Veritabanı Yöneticisi  gibi ünvanlarla  Kurumsal şirketlerin / kurumların bilgi işlem ve yazılım departmanlarında, KOBİ’lerin bilgi işlem ve yazılım geliştirme bölümlerinde Yazılım geliştirme şirketlerinde Microsoft iş ortaklarında rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Eğitim bittikten sonra dilerseniz microsoftun MSPD Windows,web ve enterprise  applications devoloper  sınavlarına da kurumumuz sınav merkezinde girebilirsiniz.

www.vektorelbilisim.com

www.yazilimkursu.com

Back to Top
cod3r View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cod3r Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Eylül 2012 at 12:10
hepsi hikaye moderatore katılıyorum
.NET programmer Android developer Interested in ERP Systems Also a Alternative Energy/Renewable Energy Researcher
Back to Top
acrx View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote acrx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ekim 2012 at 23:19
Kurs olmasa da olur ama konu hakkinda hic bir fikri olmayan insanlar icin fena degil aslinda. Ya da belli bir seviyeye gelmis ama bazi teknik konularda derinlemesine bilgi sahibi olmak isteyen insanlar icin ideal olabilir. Yalniz su Bilge Adam falan cok abartmis olayi para tuzagi resmen. Ucuz uygun bi yere gitmek lazim. Bazi seyleri en ince detayindan baslayarak ogrenmektense, biseyler yapip sonra derinlere inmek daha iyi bir yol bana kalirsa. Kisacasi, once C# ogrenip sonra C/C++ algoritmalar, veri yapilari vs olaylarina girmek daha dogru olur gibime geliyor. Onlari da gercekten ogrenmek istiyorsaniz bu ivir zivir kurslarda ogrenemezsiniz zaten. Cunku oralarda ki hocalarin cogu bunlari kendileri de bilmiyorlar. Bilseler bile teknik olarak gene ogrenemezsiniz adamin oturupta size Vasif Nabiyev'in Algoritmalar kitabini anlatacak hali yok. Velhasili kelam harbi programci yalniz kurt olur kendi kendine ogrenir, bazi konularda teknik olarakta buna mecburdur zaten. Programciligin bir noktada da ciddi anlamda bilimsel bir is oldugunu unutmamak lazim. Ama dedigim gibi baslangic ve para kazanmak icin iyi olabilir bence. Herseyi kendi kendine yapmaya calismak zor olabilir.
Back to Top
emre52emre View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emre52emre Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ekim 2012 at 17:21
Meridyen Bilişim akademi de eğitim veriyor ben üniversite zamanında yazılım eğitimi almıştım
www.membilisimakademi.com adresinden eğitimleri görebilirsin
Back to Top
Shyuuhei View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Shyuuhei Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ekim 2014 at 17:36
Originally posted by izzet_78 izzet_78 wrote:

Merhaba,

bende kesinlikle vektörel bilişim diyorum. Üstelik kampanyada şu sıralar ve 240 saat kurs ücreti 1.950 TL...

http://www.vektorelbilisim.com/kurslar/egitim.aspx?id=Yazilim_Uzmanligi

bende şimdi baktım 17 - 18 Kasımda başlıyor dersler forumlara baktım herkes iyi diyor
İmza
Back to Top
Reosta View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Reosta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kasım 2014 at 17:13
Vektörel Bilişim bir bak isterim gerçekten kaliteli bir öğretmen kadrosuna sahipler ve çok iyi bir eğitim veriyorlar. Ben 2 3 tane yer daha gezdim adamlara ne sorsam paraya çekiyorlardı eğitim 2. 3. plandaydı Vektörel Bilişim gerçekten bireylerin buradan kaliteli bir eğitim almasını misyon edinmiş bir kurum herkese tavsiye ederim arkadaşlar iyi forumlar
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.