C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > C# / .NET > Visual C#
  New Posts New Posts RSS Feed - Virüs Uyarısı
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Virüs Uyarısı

Post Reply Post Reply

Author
Newbie
Newbie

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yeni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Virüs Uyarısı
    Posted: 26 Ocak 2005 at 17:25

Visual C# ile bir program yazıyorum. şu an için yeni başladım. sql servera bağlanıyor. kullanıcı adı ve şifresini kontrol edip bilgiler doğruysa gerekli işlemleri yapıyor. buraya kadar sorun yok ama  işin ilginç tarafı McAfee programım çalışmaya başladığında virüs bulduğunu söylüyor ve exe'yi siliyor...

nerede hata yapıyorum?  

Programlamayı Seviyorum...
Back to Top
peganom View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote peganom Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ocak 2005 at 08:23
:) bilgisyarına virüs bulaşmış olabilir yada yaptığpın exe ulaşmaya çalıştıığı sql server a kapalı bir port üzerinden erişmeye yada yetkilenmediği bir porttan erişmeye çalıştığında mcafee devdereye giriyorda olabilir. bilgisayarını genel bir virüs taramasından geçirebilirmisin. birde mcafee nin ayarlarını kontrol et.

iyi çalışmalar.
(peganom)
Back to Top
Boot View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Boot Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ocak 2005 at 19:44
Evet bencede peganom un dedigi gibi bir sebepten oluyordur. Yani SQL servera eristigin port McAffee tarafindan izinli degildir. Oda izinsiz bir port kullanimindan dolayi senin programini virus olarak goruyordur.

Programina virus bulastigini sanmiyorum cok buyuk ihtimal yukardaki sebepten kaynaklidir ..
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.