C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > ASP.NET > ASP.NET
  New Posts New Posts RSS Feed -  Sender.Parent.ID   help me
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sender.Parent.ID help me

Post Reply Post Reply

Author
Newbie
Newbie

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote siirseven Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sender.Parent.ID help me
    Posted: 12 Ocak 2005 at 12:06

Yaptığım üç panelin hangisinin içinden tıklandığını bulmak istiyorum.Yani test1 adlı panel1 , test2 adlı panel2 ve test3 adlı panel3 var.Ben Panellerden birindeki buttona tıkladıgımda tetiklenecek olayda bir seçim yordamıyla tıklanan panele uygun durumu oluşturmak istiyorum.

örneklemek gerekirse;

<form runat="server">

<asp:panel id="test1" runat="server">

<asp:button id="Gerceklestir_Panel1" onclick="gerceklestirilecek_olay" runat="server" text="Gerceklestir_Panel1:" enable="false"> </asp:button>

</asp:panel>

<asp:panel id="test2" runat="server">

<asp:button id="Gerceklestir_Panel2" onclick="gerceklestirilecek_olay" runat="server" text="Gerceklestir_Panel2:" enable="false"> </asp:button>

<asp:panel id="test3" runat="server">

<asp:button id="Gerceklestir_Panel3" onclick="gerceklestirilecek_olay" runat="server" text="Gerceklestir_Panel3:" enable="false"> </asp:button>

</form>

gerceklestirilecek_olay ise şöyle

void gerceklestirilecek_olay(object Sender, EventArgs e)

{

switch (Sender.Parent.ID){

case "test1":

Page1.Visible=false;

Step1.Font.Bold=false;

Page2.Visible=true;

Step2.Font.Bold=true;

break;

case "test2":

.

} .

Bu şekilde gönderilen paneli tanıyıp duruma uygun işlem yapmak istiyorum ancak

"Sender.Parent.ID" ifadesi işe yaramıyor.NesneninParent için bir tanımlama içermediğinden bahsediyor.

dili Visual basic'e ayarlarsak bu ifade çok güzel bir şekilde çalışıyor.(Tabii gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra.)

C# için bu işi beceremedim Yardım ederseniz Sevindirik olurum :)

Tüm Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder , büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim :P

Bu konuyu kapsayan bu tarz ayrımların anlatımını sunan kaynak varsa onu verirseniz onuda büyük bir heyecanla kabul eder , Söyleyecek kişilere müteşekkir kimse olarak kalabilirim :}.

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.