C#nedir?com Homepage
Forum Home Forum Home > Veritabanları > SQL Server
  New Posts New Posts RSS Feed - MSDE problemi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

MSDE problemi

Post Reply Post Reply

Author
Groupie
Groupie

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pegasus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: MSDE problemi
    Posted: 24 Ekim 2004 at 16:01

merhaba,

MSDE 2000 rel A yı default olarak kurdum

vs.net 2003 kullanıyorum, server explorerdan sql serverimin içindeki bütün tablolara bakabiliyorum ama sql connection ile sql dataadapterimi konfigüre ederken bana "erişimin reddedildiğini ya da serverin olmadığını" söylüyor..

ama server explorerda bütün tablolarım gözümün önünde??? neden bu hatayı alıyorum??

Back to Top
s3ns3i View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote s3ns3i Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ekim 2004 at 18:18
Severa ulasmak icin kullandigin kullanicinin yetkilerini kontrol et, belki bakmak icin yetkin vardir ama yazmak icin yoktur.
Back to Top
pegasus View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pegasus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ekim 2004 at 18:39

Komik bi durum var..

SqlConnection ve SqlDataAdapter kullanınca erişimle ilgili problem veriyor ama OledbConnection ve OledbDataAdapter kullanınca hiçbir problem çıkmadan güncelleme yapabiliyorum..

Bana saçma geldi bu iş.. Msde sql serverın yönetim araçlarının çıkarılmış hali değil mi??? Sql server ile MSDE nin ne farkı var??

Back to Top
yyahyaa_ View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yyahyaa_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ekim 2004 at 22:54

Farkları cok ama en barizi Msdn sana 25 kullanıcıya kadar destek verirken MS Server binlercesine. Neden diye sorarsan bir ücretli biri degil..

ayrıca msdn'nin bir grafik arayüzü yoktur ama msserverin enterprise manager'i vardır ve hemen hemen tum islemleri yapmana izin verir. yani msdn biraz daha kısıtlı bir server..

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.